8. Напредак 2012     28 14 2 12 61:50 (+11)  44
9. Феникс 2012       28 12 5 11 67:58 (+9)   41
10. Планинац 2015    29 10 5 14 73:76 (-3)   35
11. Борац            29 9 6 14  51:69 (-18)  33
12. Темпо            29 10 2 17 51:84 (-33)  32
13. Гредетин         28 9 4 15  43:67 (-24)  31
14. Вукашиновац      29 9 3 17  54:74 (-20)  30
15. ОФК Рутевац 1908 28 6 3 19  57:104 (-47) 21
16. ОФК Слога (Д)    28 6 2 20  46:99 (-53)  20
17. Победа 1976      28 6 0 22  52:110 (-58) 15

Ратар – Јединство ГВД 3:7 (1:3)

Гледалаца : 100

Стрелци : 0:1 Вукадиновић 10 минут, 0:2 Стоилковић 27 минут, 0:3 Николић 28 минут, 1:3 Станковић 44 минут (К. У. ), 1:4 Смиљковић 48 минут, 1:5 Вукадиновић 52 минут, 1:6 Н. Петровић 66 минут, 1:7 Николић 73 минут, 2:7 Марковић 77 минут, 3:7 Љубисављевић 80 минут

Ратар: Ђорђевић, Ђукић, Поповић, Стошић, Љубисављевић, Гочанин, Костадиновић, А. Станковић, Анђелковић, Виријевић, М. Станковић (Марковић)

Јединство ГВД: Спасић, С. Петровић, Ђорђевић, Смиљковић, Н. Петровић, Јовановић, Стоилковић, Дејановић, Вукадиновић (Дејановић), Димитријевић (Младеновић), Николић

Утакмица која је требала бити дерби 30. кола није имала ни "Д" од дербија. Домаћи знатно ослабљени неиграњем неколико искусних играча због парних картона нису могли да се супроставе данас много бољим играчима Јединства из Грејача. Доживели су праву катастрофу коју су тек у финишу меча успели колико толико да ублаже.

Гости од самог почетка крећу офанзивно и преко Димитријевића у седмом минуту погађају стативу. У 10. минуту Вукадиновић из слободног ударца погађа место где се спајају пречка и статива и евроголом доводи госте у вођство. Исти играч у 27. минуту асистира Стоилковићу за 2:0. Само минут касније било је 0:3.

Помоћни судија је подигао заставицу показујући офсајд, главни судија се неоглашава и Николићу није било тешко да савлада Ђорђевића. Једину прилику у првом полувремену домаћи претварају у гол преко омаленог Станковића, који је реализовао једанаестерац досуђен после играња руком гостујућег одбрамбеног играча у свом шеснаестерцу.

Друго полувреме почиње као и прво, раним погодком гостију, у 48. минуту постиже га Смиљковић. Само неколико минута касније Вукадиновић кажњава ноншалантну игру Љубисављевића и постиже нови погодак за убедљивих 5:1. Да ствар буде гора по домаћина Анђелковић добија директни црвени картон после једног веома оштрог старта. Бројчану предност Грејачани користе и постижу још два погодка преко Петровића и још једним голом Николића у 66. и 73. минуту.

До краја меча мало живости код домаћих уноси резервиста и ветеран тима Марковић. Прво је у 77. минуту постигао еврогол из слободног ударца, да би само три минута касније као на тацни упослио Љубисављевића коме није било тешко да главом постави коначан резултат.

Домаћима остаје грчевита борба за 5. место које води у бараж за доигравање. Имају тежак распоред до краја првенства и водиће тешку борбу са Полетом и Јастребцом за то једно место, и можда ће баш меч у Тешици решавати питање последњег полуфиналисте.

# фудбал Дражевац Рутевац Гредетин Вукашиновац општинска лига ФК Јединство Грејач Ратар ФК