8. Ратар                22 11 2 9     42:40 (+2)         35
9. Полет                22 11 1 10    45:39 (+6)         34
10. Феникс 2012         22 9 5 8      54:45 (+9)         32
11. Teмпo               22 10 2 10    45:57 (-12)        32
12. Планинац 2015       22 9 4 9      57:51 (+6)         31
13. Борац               22 8 6 8      45:41 (+4)         30
14. Вукашиновац         22 8 1 13     43:59 (-16)        25
15. Гредетин            22 7 3 12     33:53 (-20)        24
16. OФK Рутевац 1908    22 4 2 16     37:84 (-47)        14
17. Победа 1976         22 3 0 19     35:83 (-48)         9
18. OФK Слога (Д)       22 2 1 19     23:87 (-64)         7

Напредак 2012 - Ратар 2:0 (2:0)

Комшијски дерби почео је бурно. Већ у 6 минуту једна спорна ситуација. Играч гостију Анђелковић шутира искоса са леве стране лопта удара у пречку пада иза гол линије и излази ван. Помоћни судија који је требао да има најбољи увид у целу ситуацију каснио је неколико метара иза задње линије домаћих. Главни судија Петровић остао је нем на протесте гостујућих фудбалера. Моја лична процена (у првом полувремену стајао сам иза гола домаћих) је да су гости оштећени за чист погодак који би ову утакмицу увео у сасвим другачијем смеру.

У наставку домаћи преузимају иницијативу и преко Марковића у 15 и Цветковића у 21 минуту стварају колосалне прилике у којима је голман гостију изашао као победник. А онда грешка М. Љубисављевића у 35 минуту коју користи капитен Цветковић за велико славље домаћина. Само 5 минута касније исти играч опет греши, овог пута поклон користи ветеран Филиповић за поставило се коначних 2:0 за Напредак 2012.

Гости се нису предавали. У 42 минуту велику прилику небу под облаке шаље Милановић. Два минута касније пенал за Ратар. И. Љубисављевић пролази неколико играча Напретка и бива рушен у шеснаестерцу. Судија се није двоумио. Исти играч је пришао лопти, лоше шутирао у голмана Вељковића који брани.

Друго полувреме донело је лошију игру обеју екипа. Домаћи задовољни вођством чували су резултат и створили једну прилику преко Марковића у 66 минуту. Гости безидејни у нападу нису нашли кључ за браву Вељковићевог гола.

Једину праву прилику имали су у 76 минуту преко Костадиновића. Тако су спојили и други везани пораз, док су домаћи после неочекиваног пораза прошле недеље у Добрујевцу успели да освоје важна три бода која их остављају и даље у борбу за бараж.