Звезда освојила титулу, Мина Ђорђевић МВП финалне серије првенства Србије

13.04.2017.

Кошаркашице Црвене звезде освојиле су титулу шампиона Србије, пошто су у финалној серији плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије савладале Радивој Кораћ са 3:1.

Црвено-беле су у четвртој утакмици на свом терену славиле са 68:33 (13:9, 23:15, 11:8, 21:1) и тако освојиле дуплу круну и после 13 година вратиле пехар у витрине клуба. Ово је укупно 29. титула шампиона државе црвено-белих дама.

Као и у претходне две утакмице, Црвена звезда је била доминантна већим делом меча и на крају заслужено убедљиво славила.

Звезда је отворила утакмицу са 6:0, Кораћ успео да стигне до 9:9 и то је практично било све од гошћи у овом дуелу. Црвено-беле су везале седам поена на прелазу из прве у другу четвртину, а у 15. минуту први пут стигле до двоцифрене предности – 21:11. Осим у неколико наврата, када је Кораћ успео да смањи на осам или девет поена заостатка, гошће практично нису могле ухвате прикључак, а на полувремену је резултат гласио 36:24.

Скоро четири минута је стајао исти резултат на старту трећег периода, а Кораћ је прве поене постигао тек после пет минута игре. Било је то касно, јер је Звезда стекла 15-так поена разлике које је одржавала до истека 30 минута игре. Последња четвртина ући ће у анале финала, јер је екипа Радивоја Кораћа постигла само један поен, и то у 33. минуту. Звезди ни висока предност није дала мира, већ је до краја одиграла максимално ангажовано, па убедљива победа није изостала.

По завршетку утакмице уследила су признања најбољима у финалној серији. МВП финала је Мина Ђорђевић из Црвене звезде којој је награду уручила бивша репрезентативка Сања Весел Рељић. Најбољи стрелац финалне серије је Марија Прља, којо је награду такође уручила Сања Весел Рељић.

Пехар који иде у трајно власништво црвено-белим девојкама уручио је потпредседник за такмичења КСС Душан Пројовић, а велики прелазни пехар потпредседник КСС за женску кошарку Ана Јоковић.