Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Једна медаља са Републичког првенства у атлетици

11.06.2014. АК Напредак

Такмичари АК "Напредак" учествовали су на Републичком првенству у атлетици у Новом Саду, које је одржано 10. 06. 2014. године

Најбољи резултат остварио је Марко Николић у трци на 1000 м за ученике средњих школа. Освојио је сребрну медаљу са новим личним рекордом и рекордом клуба. Он је 1000 метара претрчао за 2 минута и 31 секунд.

Остали такмичари су, такође, освтарили запажене резултате.

Милица Зековић је у трци на 800 метара освојила 4. место са резултатом 2 мин. 24 сек., трчала је на граници личног рекорда, али то није било довољно за медаљу.

Ненад Здравковић је у трци на 400 м заузео 4. место у веома занимљивом фото-финишу, недостајале су стотинке да освоји медаљу.

Милијана Зец је у трци на 400 м заузела 7. место и трчала близу свог личног рекорда од 64 секунди.

Такмичење је окупило најбоље ученике из 8 региона наше земље. То су углавном атлетичари које су представљали своје школе на овом такмичењу.

Тренер клуба Предраг Костић је задовољан са учинком својих такмичара:

"Недостајало је јако мало да се освоје  још две медаље, али идемо даље и у наредним тркама ће их сигурно бити. Такмичари су дали свој максимум по веома топлом времену, трке су им биле од 12-13h. Сви су трчали на граници својих најбољих резултата и очекујем да у наредним тркама побољшају своје најбоље резултате. Прву прилику имаће Марко Николић и Милица Зековић на Финалу Купа Србије у Београду овог викенда."

# атлетика Напредак АК Предраг Костић Милица Зековић Ненад Здравковић Марко Николић школе Милијана Зец