11.04.2016. Марко Хабе

Кошаркаши КК Јастреба из Алексинца остварили су још једну победу.
Овог пута на гостујућем терену и то против екипе КК Јуниора из Ниша.

КК Јастреб, Фото Бојан Свитац

Наши кошаркаши су одиграли можда и свој најбољи меч у овој сезони. Коначни резултат утакмице гласио је 71-89 (19-28; 18-17; 15-26; 19-18).

У екипи из Алексинца чак четворица играча остварила су двоцифрени кошгетерски учинак. Победа Јастреба могла је бити и убедљивија да тренер Голубовић у последњој четвртини није одморио своје најбоље играче и шансу за доказивање пружио онима са нешто мањом минутажом.

Листу стрелаца предводио је као и обично Драгољуб Шикман са 26 поена, а следио га је Ненад Крстић са 23. Одличан учинак у нападу остварили су и Џунић са 12, Стевановић са 11 и М. Величковић са 8 поена.

Наредну утакмицу кошаркаши Јастреба играју против лидера на табели КК Књажевца. Меч почиње у суботу од 16 сати у спортској хали у Алексинцу. Позивају се сви љубитељи кошарке да дођу на утакмицу и подрже наше кошаркаше.