ФУТСАЛ: Минималан пораз на дебију

26.10.2019. Милан Милојевић

Алексинчани несрећно изгубили у Трстенику.

КМФ ''ЧАРШИЈА'' (ТРСТЕНИК) – КМФ ''БРЂАНКА'' (АЛЕКСИНАЦ)  7:6 (4:1)

У оквиру другог кола Регионалне лиге ФСРИС – група ''ЦЕНТАР'', Алексинчани су гостовали такође једном од дебитаната у лиги екипи КМФ ''Чаршија'' из Трстеника.

Главни разлог пораза лежи у катастрофално одиграном првом полувремену. Ништа није полазило за ногом футсалерима Брђанке, лоша одбрана, слаба завршница, све је то утицало да домаћин ношен бучном публиком дође до опипљивије предности. Погодак у том периоду постиже Александар Петровић у 9 минуту када је на додавање Милоша Ђошева смањио резултат на 2:1. То није реанимирало Алексинчане који примају до краја полувремена још два поготка.

Друго полувреме би требало да послужи Алексинчанима како треба играти у наредним утакмицама. Од почетка су кренули на гол домаћина, играли стрпљиво, стварали прилике, те у кратком временском интервалу изједначују резултат и ''смирују'' домаћу публику. Поготке су постигли брзоноги Михајло Цветковић у 26 и 27 минуту, те Константин Јевремовић у 34 минуту. У последња два минута виђена је права драма и пет погодака. Домаћи поново воде а Владимир Гојковић доноси поравнање. У следећој акцији домаћин долази до нове предности. Тада у напад креће и голман Алексинчана Никола Бабић, који на 36 секунди пре краја утакмице доноси и треће изједначење за потпуни мук у спортском центру у Трстенику. То ипак није био коначан резултат јер су домаћи на 13 секунди пре краја ипак дошли до прва три бода у новој сезони. Јунак утакмице био је голгетер Трстеничана Предраг Васић, стрелац пет погодака.

Наредног викенда у спортској хали у Алексинцу у оквиру 3.кола долази екипа КМФ ''БОР'' из истоименог града.