ФУТСАЛ: Брђанка боља од Бора

05.11.2019. Милан Милојевић

Прва победа Алексинчана на футсал сцени

КМФ ''БРЂАНКА'' (АЛЕКСИНАЦ) – КМФ ''БОР'' (БОР) 10:7 (5:1)

На затварању 3.кола Регионалне футсал лиге ''СЕВЕР'' играчи обеју екипа су приредили прави ватромет голова Алексиначкој публици. Брђанка је на дебију пред својим навијачима победила искусну екипу из Бора, која је до прошле сезоне играла трећу лигу, те тако уписала прве бодове у својој историји.

Све је почело како се пожелети може за домаће. За непуних седам минута на семафору је већ писало 3:0. Поготке су постигли Слободан Живковић, Милош Ђошев и Дејан Арсић. Гости преко Станојевића минут касније успевају да постигну свој први погодак на утакмици. Играо се 16 минут када је виђен можда и најлепши детаљ утакмице. Михајло Цветковић је нанизао комплетну одбрану Борана и рутински савладао Стојичића. До одласка на одмор капитен Владимир Гојковић у 19 минуту постиже пети погодак.

У наставку Слободан Живковић у 23 и Милош Ђошев у 25 минуту својим другим погоцима доносе највећу предност Алексинчанима. Тада се мења комплетна петорка, прилику добијају сви играчи што користе Борани и у игри без голмана успевају да ублаже пораз. До краја утакмице у листу стрелаца се уписују Дејан Арсић у 28 и 35, те Михајло Цветковић у 31 минуту.

Мрљу на одличну представу у Алексиначкој хали спортова бацили су играч домаћих Јевремовић и гостујући играч Станојевић, који су због обостраног кошкања зарадили искључења у 18 минуту.

На крају је објективна публика громогласним аплаузом испратила прву победе Брђанке.