ФУТСАЛ: Алексинчани поражени у дербију кола

10.03.2020. Милан Милојевић

Борани заслужено славили

Са синоћне утакмице у Бору

КМФ ''БОР'' (БОР) - КМФ ''БРЂАНКА'' (АЛЕКСИНАЦ)  8:6 (3:1)

Лоша игра и грешке у одбрани скупо су коштале футсалере Алексиначке Брђанке на синоћном гостовању у Бору.

На затварању 10.кола Регионалне футсал лиге група ''СЕВЕР'' домаће је само победа остављала у игри за пласман у виши ранг. Ипак прву прилику имају гости у другом минуту када Михајло Цветковић из изгледне прилике погађа стативу. Домаћин убрзо постиже два поготка, смирује игру да би три минута пре краја првог полувремена стекли опипљивију предност. Ипак, најискуснији Далибор Матејев у последњем минуту враћа какву такву наду Алексинчанима.

Почетком другог полувремена капитен Слободан Живковић смањује предност на гол заостатка. А онда се пуних десет минута играло гол за гол. Домаћин на шест минута пре краја враћа три гола предности. Тада Алексинчани играју без голмана на све или ништа и на минут и по пре краја утакмице постижу два ефектна поготка. Ипак неколико секунди пре последњег звиждука главног судије у нападу који је доносио и поред лоше игре освајање драгоценог бода Алексинчани губе лопту а домаћи лако погађају празну мрежу.

Двоструки стрелци били су Далибор Матејев и Предраг Спасић, док су по једном савладали домаћег голмана капитен Слободан Живковић и Андрија Љубисављевић.

И поред пораза футсалери Брђанке и даље држе све у својим рукама. У случају победа у сва четири преостала дуела биће сигурно прваци лиге.

Већ овог викенда у госте у Алексиначкој хали спортова долази екипа КМФ ''БАБУШНИЦА 2011'' из истоимене варошице. Јесенас су Алексинчани тријумфовали са 6:3 тако да се и сада очекују нова три бода пред гостовање у Варварин.