Друга победа кошаркаша: Напредак славио у Срему

16.10.2016. Душан Стевановић

Кошаркаши Напретка остварили су и другу победу у Другој лиги Србије, на гостовању у Сремској Митровици, где су савладали екипу Срема 75:71.

Кошаркашки савез би могао да свира крај такмичења у Другој кошаркашкој лиги јер Напредак из Алексинца је на првом месту после 2 одиграна кола. Бар тако би Алексинчани волели да буде. Он је у недељу вече победио у гостима екипу Срема са 75:71 (43:29).

У неизвесној и напетој завршници, кошаркаши Напретка су били прибранији, искористили слободна бацања након фаулова нервозних домаћина и тако стартовали сезону на најбољи могући начин.

Алексинчани су почели фуриозно и прву четвртину решили са 29:16. У екипи Напретка распуцао се Никола Раичевић са 4 тројке и укупно 24 поена. Интересантно је да је чак 8 играча Напретка постигло кошеве. Двоцифрен број поена постигли су капитен Миладиновић 17, док су Даниловић и Шикман постигли по 12. Код домаћина Радиновић је постиго 20 поена.

У следећем колу игра се дерби у Алексинцу између Напретка и Златибора.

У регионалној лиги Исток, Јастреб је изгубио и другу утакмицу на страни од Мораве у Владичином Хану са 88:64 и ако су Алексинчани водили на полувремену 38 34. Међутим, друго полувреме су одиграли слабо и прилимили 54 коша.

У следећем колу, Јастреб је домаћин Радану из Лебана и очекује се прва победа. Утакмица се игра у суботу од 16 часова и улаз је слободан.

# кошарка Јастреб КК Напредак КК Владичин Хан Морава КК Владичин Хан Сремска Митровица Никола Раичевић