Црни викенд Алексиначког спорта: Рукометаши изгубили

12.10.2015. Саша Марковић Гидра

Дерби Прве рукометне лиге – исток није у потпуности оправдао очекивања овдашње јавности. На паркету стари знанци из неких нижих рангова, али данас на центру хале у Алексинцу у некој другој причи и са неким новим амбицијама.

Екипа РК Алексинца осокољена са две победе на старту првенства, против екипе ОРК Бела Паланка, јаче на папиру, са искусним играчима, пуна амбиција за још већи ранг, рањена у првом колу на гостовању у Неготину, без права на кикс, на супрот Алексинчана који ма је ове године циљ опстанак у лиги и адаптација у новом прволигашком друштву.

Гости из Беле паланке крећу силовито од самог старта и на полувреме одлазе резултатом (16-8). Домаћи рукометаши су били у нокдауну од првог минита.

Голман Милосављевић несавладљив, распуцани бековски пар Ранђеловић (5гола), Урошевић (3г.), муњевите контре Вељковића (7г), а све под диригентском палицом капитена Николића (5 г.), неуморно је решетао мрежу Алексинчана, који су све немо посматрали и не знајући шта их је снашло.

У другом полувремену гости још више додају гас, а домаћи играчи и навијачи једва су чекали да се утакмица заврши.

Крајни резултат утакмице је био (37-19).

Треба напоменути да је ово први пораз Алексинчана после више од годину дана и 20 победа у низу. Можда у право време да се мало отрезне и свате у каквом се друштву налазе и среде своје редове пред гостовање у Бујановцу.

Када се све сабере и одузме, порази кошаркаша Напретка и Јастреба, неуспех фудбалера Напретка, сраман пораз фудбалера Рудара, уз дебакл рукометаша, може се слободно закључити да је ово црни викенд Алексиначког спорта.