5. Интернационални атлетски митинг "проф. Александар Маринковић"

22.06.2014. АК Напредак

На 5. Интернационалном атлетском митингу "проф.Александар Маринковић" који је одржан у Београду на стадиону Војне академије 21.06.2014. такмичари из нашег клуба су остварили запажене резултате.

Душан Јончић је у трци на 400 м заузео 14 место са новим личним рекордом 56 секунди 65 стотих,
Ненад Здравковић је заузео 5 место у истој трци са резултатом 51 секунд 40 стотих,
Милица Зековић је у трци на 400м зазузела 2 место и освојила сребрну медаљу са резултатом 61 секунд 32стотих,
Марко Николић је у трци на 800м заузео прво место и освоји златну медаљу са резултатом 1 минут 58 секунди.

Одлична провера за наше такмичаре пред државно првенство, освојене су две медаље, остала два такмичара су била исто на свом највишем нивоу. Јончић је поправио свој лични рекорд, а Здравковић је трчао слабије за 3 стота дела секунде спорије од свог личног рекорда. Ове трке ће повећати мотивацију код такмичара да у даљем пеиоду буду још бржи.

Тренер Предраг Костић је задовољан формом својих такмичара и очекује још боље резултате на државном превенству у Крагујевцу 28 и 29 јуна.

# атлетика Напредак АК Предраг Костић Милица Зековић Ненад Здравковић Марко Николић Душан Јончић