Успеси алексиначких каратиста

16.05.2013. Извор: ТВ Алт, аутор: С. Илић, Ал. Новости

Прошлог викенда алексиначки каратисти из клубова "Шуматовац" и "Ђорђевић" остварили су изузетне резултате на два одвојена такмичења и вратили се у Алексинац са укупно 10 медаља, а неки од њих су изборили и учешће у репрезентацији Србије.

Чак две медаље, сребрну и бронзану,  освојио је каратиста „Шуматовца“ Ален Гагић у финалу  државног првенства Шотокан карате савеза Србије које је у недељу (12. мај) одржано у Деспотовцу.

На овом надметању, које је окупило 920 такмичара из 68 клубова, за "Шуматовац" бронзане медаље освојили су: Теодор Влајковић, Јелена Нешић и Марија Циглер.

Њих четворо изборили су места у репрезентацији Србије која ће у октобру учествовати на светском првенству у Ном Саду.

По речима тренера Дејана Вуксановића, ово је један од највећих успеха у историји Карате клуба „Шуматовац“.

И каратисти клуба „Ђорђевић“ освојили су протеклог викенда пет медаља.

Ради се о такмичењу у Ћуприји, где су се окупили најбољи каратисти Србије пред одлазак на Европско првенство у Италији.

Емина Младеновић освојила је две златне медаље – у катама појединачно и у кумитеу.

И Андрија Аксалић је освојио два одличја – злато у кумитеу и бронзу у катама појединачно, док је Николини  Милошевић припала сребрна медаља у катама појединачно.