Ранђеловић првак Балкана на 800 метара

04.07.2011. Извор: Алексиначке новости

Атлетичар Предраг Ранђеловић освојио је златну медаљу на Балканском првенству које је у току у бугарском граду Сливен.

Ранђеловић је освојио у прво место у трци на 800 метара, по тешким временским условима, резултатом 1 минут 49 секунди и 15 стотих, што је његов лични рекорд.

Нови првак Балкана на 800 метара, Ранђеловић, петоструки је првак Србије и вишегодишњи репрезентативац. Два пута је проглашен за спортисту године општине Алексинац, а након што је годинама наступао под грбом алексиначког атлетског клуба, каријеру је најпре наставио у нишком АК Академац, а сада је члан београдске Црвене Звезде.

На Балканијади у Бугарској Ранђеловић је учествовао и у трци на 1500 метара у којој је освојио друго место и сребрну медаљу, истрчавши деоницу за 3 минута 55 секунди и 57 стотих.

Тако се Ранђеловић, са једном шампионском и једном вицешампионском титулом, сврстао међу најуспешније такмичаре Првенства Балкана за 2011. годину.