Пораз Напретка од Пролетера

05.03.2016. Иван Вељковић

Вечерас у хали спортова у Алексинцу, пред око 300 гледаоца, Напредак Макси Ко – Пролетер Нафтагас 80 : 86 (14:24, 25:19, 19:23, 22:20)

илустрација

У екипи Напретка најбољи стрелци су били Траиловић са 25 и Павловић са 16 поена, док је за Пролетер Лалић остварио 30 поена и 13 скокова за индекс корисности од 40.

Пролетер је водио већим делом утакмице, у једном моменту било је и 15 разлике. Напредак Макси ко је у другој четвртини изједначио и повео са 5 разлике, али то је било све од домаће екипе. Пролетер је одговорио серијом од 8:0 и полувреме завршио са 4 поена у своју корист.

Сигурном игром Зрењанинци нису испустили предност до краја утакмице, мада је домаћи тим прилазио на 3 разлике али нису имали снаге за преокрет.

Овим поразом екипа Напретка је себи додатно закомпликовала ситуацију у борби за опстанак у другој лиги.