Резултати и табела након одиграног 27. кола

ОФК Дражевац - Планинац 2015 8:0
Јединство ГВД – Борац 6:0
Феникс 2012 - Темпо 3:0 (Службени резултат)
Полет - слободан

* Екипа ФК Краљево је дисквалификована из даљег такмичења јер није отишла на два гостовања, бришу се сви њени досадашњи резултати, табела добија нови изглед, а екипе које су до краја сезоне требале да играју са њима биће слободне у том колу.

Гледалаца: 100
Стрелци: 0:1 Стојадиновић 6 минут, 1:1 Љубисављевић 26 минут, 2:1 Милановић 29 минут, 3:1 Станковић 35 минут, 3:2 Ивановић (пенал) 41 минут, 3:3 Ивановић 76 минут, 4:3 Милановић 90+5 минут
Ратар: Ђорђевић, Ђукић, Поповић, Стошић, М. Љубисављевић, Милановић, Станковић, Костадиновић, Анђелковић, Прокић, И. Љубисављевић
ОФК Слога: Ранђеловић, Војновић, Милошевић, Николић, Рашић, Вељковић, Јонев, Рајић,   Стојадиновић, Михајловић, Ивановић

Везао је Ратар и пету победу у низу. Оно што је изгледало само лаган посао на папиру јер је гостовала предпоследња ОФК Слога из Добрујевца претворило се у прави голгетерски спектакл. Почео је сусрет типичним одмеравањем снага, све до 6. минута када је на изненађење домаћих ОФК Слога повела голом Стојадиновића који користи грешку одбране домаћих и матира голмана Ђорђевића без већих проблема. Од тог тренутка домаћа екипа преузима иницијативу, консолидује своје редове и ниже напад за нападом али без неког успеха. Играло се тако све до 26. минута када је после једне мале конфузије у одбрани гостујућих лопта дошла до Љубисављевића који је са ивице шеснаестерца шутирао и уз мало среће матирао заклоњеног Ранђеловића за 1:1. Само три минута касније слободан ударац за домаћина уз аут линију. И када су сви вероватно очекивали центаршут, играч домаћих Милановић вара голмана гостију, гађа даљу стативу и преокреће резултат у корист свог тима. Нису ту стали играчи Ратара, нападали су и даље и стезали су обруч око гола гостију. Све је то резултирало пеналом који је направила гостујућа екипа у 35. минуту. Пенал је направљен над Станковићем. Узео је лопту, шутирао директно у голмана али уз доста среће му се лопта одбила и он је без неких потешкоћа постигао погодак за 3:1. И када су сви очекивали да ће се тим резултатом отићи на одмор, играч домаћих игра лопту руком у свом казненом простору и то је био пенал за ОФК Слогу. Одговорност је преузео Ивановић и смањио је вођство домаћина на 3:2.

Почетак другог полувремена донео је нешто слабију игру, али је опет иницијативу имао домаћин. Идеалан центаршут Љубисављевић је послао поред стативе, Анђелковић је имао шансу 1 на 1 са голманом Ранђеловићем али је доста траљаво шутирао и голман је успео да заустави његов шут, Станковић је постигао погодак али је заставица првог помоћника била у ваздуху сигнализирајући офсајд позицију. Гости су једину озбиљнију шансу имали преко свог бека Вујановића али је лопта завршила на стативи. И како то већ бива у фудбалу, када промашите своје шансе бивате кажњени. Играо се 76. минут када је играч гостију био фаулиран на неких 18-19 метара од гола домаћих. Одговорност за овај слободан ударац преузео је искусни Ивановић и ефектним голом поравнао резултат на 3:3. Тада се утакмица опет потпуно отворила, гостујућа екипа је осетила да може до сва три бода, али су и домаћи знали да морају до победе да би остали у игри за бараж. Из тог периода бележимо шансу гостију, веома добар шут са ивице шеснаестерца али још боља одбрана Ђорђевића. Играла се дубока надокнада времена сусрета када је везни ред Слоге изгубио лопту, иста је дошла до Анђелковића који је проиграо Милановића. Вероватно играч утакмице Милановић опет, вештом финтом вара штопера домаћих и ситуацију са голманом решава у корист свог тима за велико славље домаћих и велика три бода.

Судија овог сусрета је показао два минута надокнаде, али је само из њему знаних разлога утакмицу продужио за добрих 5-6 минута.