Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Напредак успешан и против Пролетера

03.02.2019. Милан Милојевић

Кошаркаши Алексиначког Напретка ЈКП вечерас су уз доста муке забележили нову победу у походу ка Кошаркашкој лиги Србије. У Зрењанину је у Кристалној дворани пред око 250 гледалаца пао домаћин.

КК ПРОЛЕТЕР НАФТАГАС – КК НАПРЕДАК ЈКП  65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14 : 22)

Алексинчани су кренули баш фуриозно и после десет минута игре имали двоцифрену предност. Ипак наредне две четвртине добијају домаћи и пред одлучујих десет минута водили 51:49.

Алексинчани се буде и бележе рутинску победу у Зрењанину. Ово је био десети јубиларни тријумф у низу наших кошаркаша.

У победничкој екипи по обичају најбољи појединац био је Славиша Богавац са дабл-дабл учинком од 22 поена и 13 скока, док је Димитрије Раичевић додао 5 асистенције.

ОКК Врбас – Плана 81:78

Наредне недеље у 17.колу, у дербију сезоне, састају се две водеће екипе, у Алексинцу долази лидер Лазаревачка Колубара ЛА 2003, која је Алексинчанима нанела најубедљиви пораз ове сезоне са 27 поена разлике. Очекују се пуне трибине хале спортова и потпуни реванш Лазаревчанима.

На другој страни екипа КК Јастреба је такође у 16.колу али у оквиру Прве регионалне лиге група Исток на свом терену декласирала комшије из Сокобање са убедљивих 90:67, и стигла до девете победе у сезони.

У наредном 17.колу КК Јастреб гостује у Медвеђи домаћој КК Јабланици, која има две победе мање, и које су наши кошаркаши у првом делу првенства победили са 71:65.

Извор: Проверена вест