Кошаркаши Напретка славили на свом терену

11.11.2018.

У седмом колу, Друге кошаркашке лиге, Напредак је био бољи од екипе из Пирота на свом терену.

Јужњачки дерби, како га неки називају, морао је да буде одлучен у продужецима. Током утакмице борба је била равноправна све до последње лопте која је припала домаћину.

Регуларни део утакмице је завршен резултатом 83:83. У продужетку Напредак је из слободних бацања достигао резултат 89:88. Онда Алексинчани имају напад. Раичевић баца тројку и шаље екипе на још један одмор.

Још пет минута "рата под обручима", у пром минуту Алексинчани постижу 2 поена, али Пироћанци тројком окрећу меч у своју корист. Напад домаћих завршава поготком, 97:96.

Иако нису оштетиле ниједну екипу, судије у тим последњим тренуцима свирају за домаће лопту и Напредак поново води 99:98. Екипа Пирота је у завршним секундама тражила два тајм-аута. Уз бурно навијање Напредак слави са 101:98.

КК Напредак – КК Пирот  101 : 98 (32:25, 18 :20, 20:25 , 13:13 ) продужетак: 10:10 , 8:5

Извор: Плусонлине