Атлетски клуб "Напредак" учествовао на Крос РТС-а у Рековцу

06.10.2019.

У суботу 5. октобра у Рековцу је одржан први крос РТС-а. Атлетски клуб "Напредак" је на овом такмичењу имао представнике у 4 категорије.

Мартин Јовановић је у трци на 600м заузео 5. место за ученике 4. разреда. Марија Живковић је у трци ученица 6. разреда на 600м заузела одлично 5. место у јакој конкуренцији. Душан Цветковић је у трци на 1200м заузео 4. место за ученике 3. и 4. разреда средњих школа и мало је недостајало да освоји медаљу.

Стеван Станојевић и Марко Николић су наступили у трци на 5000м за сениоре. Стеван је због повреде листа одустао на половини трке, а Марко је заузео 8. место. У сениорској трци су учествовала двојица такмичара из Кеније и тиме допринели да трка има интернационални карактер.

Сви такмичари су дали свој максимум на такмичењу и мало је недостајало да дођу до медаље, очекују их припреме за две недеље на кросу РТС-а у Зајечару и надамо се да ће бити успешнији него на овом првом кросу.

# атлетика Напредак АК Марко Николић Стеван Станојевић Рековац Крос РТС Марија Живковић Мартин Јовановић