ŽFK Morava Žitkovac nastavlja sa uspesima

04.05.2016.

Nastavlja se fudbalska priča devojčica iz Žitkovca, utakmicama u Rekovcu, kao i protiv favorizovane Jagodine.

U Rekovcu je utakmica odigrana u četvrtak 28.4.2016, a rezultat je bio 2:4 za Moravu.

Početak utakmice nije obećavao, domaćin je brzo već u 7 minutu poveo iz slobodnog udarca sa 20-ak metara sa 1:0, ali onda kreće prava igra Žitkovčanki, pa preko Anđele Minić i Anđele Milošević naša ekipa, već do poluvremena, vodi sa 1:2.

U nastavak se ušlo sa još većom željom i voljom, te je posle nekoliko minuta gostujuća ekipa vodila sa 1:3, a strelac, ponovo Anđela Minić. Onda sledi napada Rekovčanki koji je bio neispraćen od strane naših fudbalerki, rezultat 2:3. Međutim, Morava nastavlja jako, kao da posle svakog primljenog gola nadolazi snage, postiže četvrti pogodak, strelac pogotka Adrijana Stanišić.

Utakmica je završena rezultatom Levač 2:4 Morava.

Već u subotu 30.4.2016. Žitkovčanke su se suprostavile odličnoj ekipi Jagodine, ekipa koja se treba respektovati u bilo koje doba dana ili noći. Ekipa Jagodine je u gornjem delu tabele i zaista ima sjajan bilans u protekloj polusezoni koja kaže, nijedna izubljena utakmica kod kuće, takođe još neverovatnije, nijedan primljeni gol kod kuće u jesenjem delu prvenstva.

Naša ekipa se sjajno snašla na terenu i u 20 minutu imala najbolju šansu na utakmici, koju nije uspela da realizuje jedna od najboljih na utakmici Anđela Milošević. U drugom poluvrmenu Jagodina je pritisla našu ekipu i vredan je pomena 50. minut kada je fudbalerka Jagodine sa 20-ak metara iskosa doduše probala da savlada golmana naše ekipe, ali bezuspešno. Na kraju utakmice rezultat Morava 0:0 Jagodina.

Sledeće nedelje ekipa Morave je slobodna, a 15.5.2016. naša ekipa biće domaćin odličnoj ekipi Kuršumlije, Kolibri.

Treneri ovim putem žele da se zahvale publici koja je ponovo došla u lepom broju i podržavala ekipu Morave tokom cele utakmice. Takođe, žele da pohvale igračice koje iz utakmice u utakmicu postižu sve bolje rezultate, pa se vidi veliki napredak i dosta bolja igra. Zahvalni igračicama na zalaganju, upornosti, borbenosti. Treneri Dušan Vasić, Nataša Petrović, Danilo Dolašević.

Inače, ŽFK Morava učestvuje u razvojnoj ligi Srbije za devojčice godišta 2001. i mlađe. FSS finansira put, sudije, a treneri rade bez dinara nadoknade, nema članarine za treniranje, samo dobra volja i veliki entuzijazam trenera i uprave kluba. Sendviče i sokove za putovanja obezbeđuju dobrotvori i ljudi dobre volje. Obezbeđeni su redovni lekarski pregledi u Domu zdravlja Niš (sportska medicina). Na svakom tromesečju traže se ocene na uvid, a slaba ocena ili mnogo izostanaka znače da nema treniranja.

# fudbal Žitkovac ženski fudbal Jagodina Dušan Vasić ŽFK Morava Rekovac Nataša Petrović