Poraz Napretka od Proletera

05.03.2016. Ivan Veljković

Večeras u hali sportova u Aleksincu, pred oko 300 gledaoca, Napredak Maksi Ko – Proleter Naftagas 80 : 86 (14:24, 25:19, 19:23, 22:20)

ilustracija

U ekipi Napretka najbolji strelci su bili Trailović sa 25 i Pavlović sa 16 poena, dok je za Proleter Lalić ostvario 30 poena i 13 skokova za indeks korisnosti od 40.

Proleter je vodio većim delom utakmice, u jednom momentu bilo je i 15 razlike. Napredak Maksi ko je u drugoj četvrtini izjednačio i poveo sa 5 razlike, ali to je bilo sve od domaće ekipe. Proleter je odgovorio serijom od 8:0 i poluvreme završio sa 4 poena u svoju korist.

Sigurnom igrom Zrenjaninci nisu ispustili prednost do kraja utakmice, mada je domaći tim prilazio na 3 razlike ali nisu imali snage za preokret.

Ovim porazom ekipa Napretka je sebi dodatno zakomplikovala situaciju u borbi za opstanak u drugoj ligi.