8. Napredak 2012     28 14 2 12 61:50 (+11)  44
9. Feniks 2012       28 12 5 11 67:58 (+9)   41
10. Planinac 2015    29 10 5 14 73:76 (-3)   35
11. Borac            29 9 6 14  51:69 (-18)  33
12. Tempo            29 10 2 17 51:84 (-33)  32
13. Gredetin         28 9 4 15  43:67 (-24)  31
14. Vukašinovac      29 9 3 17  54:74 (-20)  30
15. OFK Rutevac 1908 28 6 3 19  57:104 (-47) 21
16. OFK Sloga (D)    28 6 2 20  46:99 (-53)  20
17. Pobeda 1976      28 6 0 22  52:110 (-58) 15

Ratar – Jedinstvo GVD 3:7 (1:3)

Gledalaca : 100

Strelci : 0:1 Vukadinović 10 minut, 0:2 Stoilković 27 minut, 0:3 Nikolić 28 minut, 1:3 Stanković 44 minut (K. U. ), 1:4 Smiljković 48 minut, 1:5 Vukadinović 52 minut, 1:6 N. Petrović 66 minut, 1:7 Nikolić 73 minut, 2:7 Marković 77 minut, 3:7 Ljubisavljević 80 minut

Ratar: Đorđević, Đukić, Popović, Stošić, Ljubisavljević, Gočanin, Kostadinović, A. Stanković, Anđelković, Virijević, M. Stanković (Marković)

Jedinstvo GVD: Spasić, S. Petrović, Đorđević, Smiljković, N. Petrović, Jovanović, Stoilković, Dejanović, Vukadinović (Dejanović), Dimitrijević (Mladenović), Nikolić

Utakmica koja je trebala biti derbi 30. kola nije imala ni "D" od derbija. Domaći znatno oslabljeni neigranjem nekoliko iskusnih igrača zbog parnih kartona nisu mogli da se suprostave danas mnogo boljim igračima Jedinstva iz Grejača. Doživeli su pravu katastrofu koju su tek u finišu meča uspeli koliko toliko da ublaže.

Gosti od samog početka kreću ofanzivno i preko Dimitrijevića u sedmom minutu pogađaju stativu. U 10. minutu Vukadinović iz slobodnog udarca pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa i evrogolom dovodi goste u vođstvo. Isti igrač u 27. minutu asistira Stoilkoviću za 2:0. Samo minut kasnije bilo je 0:3.

Pomoćni sudija je podigao zastavicu pokazujući ofsajd, glavni sudija se neoglašava i Nikoliću nije bilo teško da savlada Đorđevića. Jedinu priliku u prvom poluvremenu domaći pretvaraju u gol preko omalenog Stankovića, koji je realizovao jedanaesterac dosuđen posle igranja rukom gostujućeg odbrambenog igrača u svom šesnaestercu.

Drugo poluvreme počinje kao i prvo, ranim pogodkom gostiju, u 48. minutu postiže ga Smiljković. Samo nekoliko minuta kasnije Vukadinović kažnjava nonšalantnu igru Ljubisavljevića i postiže novi pogodak za ubedljivih 5:1. Da stvar bude gora po domaćina Anđelković dobija direktni crveni karton posle jednog veoma oštrog starta. Brojčanu prednost Grejačani koriste i postižu još dva pogodka preko Petrovića i još jednim golom Nikolića u 66. i 73. minutu.

Do kraja meča malo živosti kod domaćih unosi rezervista i veteran tima Marković. Prvo je u 77. minutu postigao evrogol iz slobodnog udarca, da bi samo tri minuta kasnije kao na tacni uposlio Ljubisavljevića kome nije bilo teško da glavom postavi konačan rezultat.

Domaćima ostaje grčevita borba za 5. mesto koje vodi u baraž za doigravanje. Imaju težak raspored do kraja prvenstva i vodiće tešku borbu sa Poletom i Jastrebcom za to jedno mesto, i možda će baš meč u Tešici rešavati pitanje poslednjeg polufinaliste.

# fudbal Draževac Rutevac Gredetin Vukašinovac opštinska liga FK Jedinstvo Grejač Ratar FK