8. Ratar                22 11 2 9     42:40 (+2)         35
9. Polet                22 11 1 10    45:39 (+6)         34
10. Feniks 2012         22 9 5 8      54:45 (+9)         32
11. Tempo               22 10 2 10    45:57 (-12)        32
12. Planinac 2015       22 9 4 9      57:51 (+6)         31
13. Borac               22 8 6 8      45:41 (+4)         30
14. Vukašinovac         22 8 1 13     43:59 (-16)        25
15. Gredetin            22 7 3 12     33:53 (-20)        24
16. OFK Rutevac 1908    22 4 2 16     37:84 (-47)        14
17. Pobeda 1976         22 3 0 19     35:83 (-48)         9
18. OFK Sloga (D)       22 2 1 19     23:87 (-64)         7

Napredak 2012 - Ratar 2:0 (2:0)

Komšijski derbi počeo je burno. Već u 6 minutu jedna sporna situacija. Igrač gostiju Anđelković šutira iskosa sa leve strane lopta udara u prečku pada iza gol linije i izlazi van. Pomoćni sudija koji je trebao da ima najbolji uvid u celu situaciju kasnio je nekoliko metara iza zadnje linije domaćih. Glavni sudija Petrović ostao je nem na proteste gostujućih fudbalera. Moja lična procena (u prvom poluvremenu stajao sam iza gola domaćih) je da su gosti oštećeni za čist pogodak koji bi ovu utakmicu uveo u sasvim drugačijem smeru.

U nastavku domaći preuzimaju inicijativu i preko Markovića u 15 i Cvetkovića u 21 minutu stvaraju kolosalne prilike u kojima je golman gostiju izašao kao pobednik. A onda greška M. Ljubisavljevića u 35 minutu koju koristi kapiten Cvetković za veliko slavlje domaćina. Samo 5 minuta kasnije isti igrač opet greši, ovog puta poklon koristi veteran Filipović za postavilo se konačnih 2:0 za Napredak 2012.

Gosti se nisu predavali. U 42 minutu veliku priliku nebu pod oblake šalje Milanović. Dva minuta kasnije penal za Ratar. I. Ljubisavljević prolazi nekoliko igrača Napretka i biva rušen u šesnaestercu. Sudija se nije dvoumio. Isti igrač je prišao lopti, loše šutirao u golmana Veljkovića koji brani.

Drugo poluvreme donelo je lošiju igru obeju ekipa. Domaći zadovoljni vođstvom čuvali su rezultat i stvorili jednu priliku preko Markovića u 66 minutu. Gosti bezidejni u napadu nisu našli ključ za bravu Veljkovićevog gola.

Jedinu pravu priliku imali su u 76 minutu preko Kostadinovića. Tako su spojili i drugi vezani poraz, dok su domaći posle neočekivanog poraza prošle nedelje u Dobrujevcu uspeli da osvoje važna tri boda koja ih ostavljaju i dalje u borbu za baraž.