Niški polumaraton 2013. i Finale kupa

03.06.2013.

Na 18. niškom polumaratonu, održanom 1.6.2013. godine u Nišu učestvovali su i takmičari aleksinačkog kluba "Napredak"

U kategoriji 4. razred osnovne škole, Andrea Petrović je zauzela 8. mesto,
za 3. razred Vasilije Petrović je zauzeo 12. mesto,
a Uroš Milenković je zauzeo 14. mesto u kategoriji 5-og razreda osnovne škole,
Katarina Antić je zauzela 5. mesto u kategoriji 6-og razreda.

U kategoriji srednjih škola prvo mesto su zauzeli  Nenad Zdravković u muškoj konkurenciji i Milijana Zec u ženskoj.

U trci studenata Goran Kostić je zauzeo 2 mesto.

Po rečima trenera "bilo je ovo odlično takmicenje za sve takmičare. Klub je osvojio tri medalje što je odlicno. Od svih takmičara se očekuje da u nastavku sezone podignu nivo forme i poprave svoje rezultate."

Jedan deo takmičara iz AK "Napredak" je učestvovao na Finalu Kupa Srbije za seniore u Kragujevcu 1. i 2.06.2013. godine.

Prvog dana su učestvovali Milica Zeković na 400 m,  koja je zauzela 11. mesto sa rezultatom 1.02.18. Milan Zeković je u trci na 10000 m hodanje diskvalifikovan na polovini trke bez ikakvog razloga.
Drugog dana je nastupao Predragc Kostić u trci 3000 m, koji je zauzeo 8. mesto sa rezultatom 10 minuta i 35 sekundi.

Na takmičenju je bilo 350 takmicara iz 51 kluba iz cele Ssrbije, kao i veliki broj reprezentativaca i osvajača medalja sa velikih takmičenja. Prvog dana je bilo jako promenjivo vreme, a kada su došli naši takmicari na red takmičenja jaka kiša je počela da pada, tako da se nisu mogli očekivati dobri rezultati u njihovim disciplinama. Ipak, oni su još juniori i očekuju ih takmičenja u njihovim kategorijama i sigurno će popraviti svoje najbolje rezultate i konkuristati za reprezentativni dres.

"Ovo je bilo još jedno iskustvo za naše takmičare koje već sredinom i krajem meseca očekuju važna takmičenja, tako da ćce ovaj slabiji rezultat podstaći na još bolji rad. Trener kluba je zadovoljan onim što je video na licu mesta, forma je u usponu i očekuje se da bude na vrhuncu u najvažnijim trkama." navode iz rukovodstva AK Napredak.

# atletika Milica Zeković Nenad Zdravković Milijana Zec Milan Zeković Vasilije Petrović