Na državnom prvenstvu Srbije u džiu džicu NiF osvojio 9 medalja

07.03.2022.

U subotu, 5. marta 2021. godine u Loznici održano je državno prvenstvo Srbije u džiu džicu za sve uzrasne kategorije, na kome su nastupili takmičari našeg kluba u svim kategorijama: pioniri, nada, kadeti, juniori i seniori. Naši takmičari su ostvarili izuzetan uspeh osvojivši ukupno 9 medalja: 7 zlatne i 2 bronzane.

- Ristić Aleksandar iz Žitkovca, pioniri -46kg

Istog dana, u Novom Sadu održano je i državno Prvenstvo Srbije u sambou, na kome su nastupili takmičari našeg kluba samo u starijim uzrasnim kategorijama: juniora i seniora.

Naš takmičar Trajković Nikola je u veoma jakoj konkurenciji u kategoriji seniori -88kg osvojio 1. mesto i zlatnu medalju.

Na ovim takmičenjima posebno se izdvojio naš takmičar: Nikola Trajković koji je na oba takmičenja osvojio 1. mesta i postao prvak Crbije u dva različita borilačka sporta: džiu džicu i sambou čime je potvrdio status Vrhunskog sportiste koji mu je dodeljen od strane Ministarstva sporta Republike Srbije.

Ostali takmičari su pokazali veliku borbenost i želju za uspehom ali ovog puta nisu uspeli da osvoje medalju.