11.04.2016. Marko Habe

Košarkaši KK Jastreba iz Aleksinca ostvarili su još jednu pobedu.
Ovog puta na gostujućem terenu i to protiv ekipe KK Juniora iz Niša.

KK Jastreb, Foto Bojan Svitac

Naši košarkaši su odigrali možda i svoj najbolji meč u ovoj sezoni. Konačni rezultat utakmice glasio je 71-89 (19-28; 18-17; 15-26; 19-18).

U ekipi iz Aleksinca čak četvorica igrača ostvarila su dvocifreni košgeterski učinak. Pobeda Jastreba mogla je biti i ubedljivija da trener Golubović u poslednjoj četvrtini nije odmorio svoje najbolje igrače i šansu za dokazivanje pružio onima sa nešto manjom minutažom.

Listu strelaca predvodio je kao i obično Dragoljub Šikman sa 26 poena, a sledio ga je Nenad Krstić sa 23. Odličan učinak u napadu ostvarili su i Džunić sa 12, Stevanović sa 11 i M. Veličković sa 8 poena.

Narednu utakmicu košarkaši Jastreba igraju protiv lidera na tabeli KK Knjaževca. Meč počinje u subotu od 16 sati u sportskoj hali u Aleksincu. Pozivaju se svi ljubitelji košarke da dođu na utakmicu i podrže naše košarkaše.