Dva odličja za Aleksinčane

29.09.2010. Izvor: aleksinacnews.com

Nikola Trajković, član aleksinačkog Džiu-džicu kluba „NiF“, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji nada (- 55 kg) na 7. Balkanskom prvenstvu u džiu-džici, koje je proteklog vikenda održano u Banja Luci, a njegov klupski drug Borislav Milojević okitio se srebrnim odličjem u kategoriji seniora (-77kg). Srebrnu medalju u kategoriji seniora (+ 94 kg) osvojio je i Vladimir Jokanović iz Novog Sada pošto je u finalu poražen od akutuelnog šampiona Evrope, Dejana Vučenića iz Crne Gore. Za reprezentaciju Srbije bronzanu medalju u kategoriji kadeta (- 81 kg) osvojio je Filip Aćimović iz Temerina.

Osmočlanu ekspediciju Srbije na Balkanijadi predvodili su selektor mr Janoš Kopas i trener naše reprezentacije za borbe Dragan Trajković.

Na ovogodišnjoj Balkanijadi učestvovalo je oko 280 takmičara iz sedam balkanskih zemalja: Grčke, Kipra, Rumunije, Crne Gore, Bugarske, Republike Srpske i Srbije.