Dva dana aleksinačke atletike

09.10.2012. Peđa Kostić, AK Napredak

Na Krosu RTS-a u Zaječaru održanom 06.10.2012 godine učestvovali su naši atletičari.

U Nišu je 07.10.2012 održano Otvoreno Prvenstvo Centralne Srbije u Hodanju.

Na Krosu RTS-a u Zaječaru održanom 06.10.2012 godine učestvovali su naši atletičari i ostvarili sledeće rezultate:

Anđela Marković i Aleksandra Nikolić u kategoriji 4-ti razred zauzele su 25 i 16 mesto, u trci na 500 metara.

Uros Milenković je trčao u kategoriji 5-ti razred i zauzeo je 15 mesto, u trci na 800 m.

Katarina Antić je trčala u kategoriji 6-ti razred i zauzela je 13 mesto, u trci na 600 m

U kategoriji srednjih škola Nenad Zdravković i Marko Nikolić za treći i četvrti razred osvojili su bronzanu i srebrnu medalju.

U konkurenciji seniora Predrag Kostić je zauzeo 9 mesto, a Goran Kostić nije završio trku. Seniorska trka je bila na 7500 metara.

Takmičenje je bilo veoma jako sa dosta učesnika iz cele zemlje, Ucestvovalo je 2626 takmičara u svim disciplinama ( www.krosrts.rs ).

Naši takmičari su ostvarili odlične rezultate na ovom Krosu. Ovo su počeci za ove mlade takmičare, prvi put su trčali na ovako velikom takmičenju i trema je učinila da ne ostvare bolje rezultate.

A Marko i Nenad su potvrdili dobru formu na početku ove Kros serije. Očekuje ih jos takmičenja i nadamo se jos medalja.

U Nišu je 07.10.2012 održano Otvoreno Prvenstvo Centralne Srbije u Hodanju. Naš takmičar Milan Zeković je ostvario odličan rezultat, Zauzeo je prvo mesto u disciplini na 10 km sa rezultatom od 50 minuta i 12 sekundi NOVI LIČNI REKORD. Veliki napredak za našeg takmičara koji je popravio prethodni rezultat za 4 minuta i 18 sekundi.

Trener kluba Predrag Kostić je prezadovoljan rezultatom koji je ostvario Milan na ovom takmičenju. Očekuje se jos bolja vremena od ovog takmičara, koji se približio na granicu ispod 50 minuta.

# atletika Predrag Kostić Nenad Zdravković Marko Nikolić škola Milan Zeković takmičenje Aleksandra Nikolić put