Aleksinac napravio senzaciju i srušio Crvenu zvezdu za četvrtfinale Kupa (Video)

25.02.2021. Sport Juga

Sve je počelo dočekom i bakljadom za ekipe šampiona Crvene Zvezde, a završilo se senzacionalnim trijumfom i radošću trećeligaša iz Aleksinca. Domaćin je slavio rezultatom 4:2(2:0).

Kada je nakon trijumfa nad Surdulicom i plasmana u osminu finala Kupa na žrebu Aleksinac spojen sa šampionom Crvenom Zvezdom činilo se da će put malog kluba sa juga Srbije tu biti završen. Ali tako nisu mislili igrači Aleksinca.

Iskoristili su to što je beogradska ekipa došla u okrnjenom sastavu, zaigrali borbeno i koncentrisano od početka i rezultat nije izostao. Strelci za domaće bili su Martin Ristić u 11. i 58., Stefan Đurić u 18. i Amir Zeka u 60. minutu, dok je oba pogotka za goste postigao Nemanja Đukić, u 48. i 61. minutu.

Posle istorijskog uspeha Aleksinčani sa mnogo optimizma čekaju žreb za četvrtfinale jer su dokazali da imaju respektabilan tim, a i da su u Kup takmičenju čuda moguća i da u jednom meču i “David može da pobedi Golijata”.