Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search
cirilica | latinica

Nagrada "Gordana Brajović" Violeti Jović

rss

22.03.2013. V. N.

TRADICIONALNU nagradu "Gordana Brajović" koju dodeljuju "Večernje novosti" za najbolju knjigu za decu, dobila je Violeta Jović (1966) za pesničku zbirku "Svitac u očima" u izdanju kuće "Svici" iz Niša. O ovome je u utorak odlučio žiri u sastavu: Miodrag Jakšić (predsednik), Slobodan Stanišić, Marina Biorac, Tanja Milenković, Milomir Kragović i Dragan Bogutović, koji su razmatrali 51 knjigu pristiglu na konkurs.

Nagrada

U obrazloženju se navodi da je Violeta Jović izvor svog nadahnuća pronašla u slikama i zbivanjima sopstvenog detinjstva. Njena je namera da najlepše čovekovo doba odvoji od zavodljivog i nemilosrdnog žrvnja visokih tehnologija, koje našu igru i druženje pretvaraju u otuđivanje i dopisivanje bez kraja. Mladi čitaoci knjige "Svitac u očima" otkriće jedno drugačije detinjstvo, razigranije, lepše, humanije.

Dodeljene su i nagrade mališanima i mladima, od prvog razreda osnovne škole do četvrtog razreda gimnazije, koji su svoje radove poslali na konkurs na koji je ove godine stigao rekordan broj pesama i priča - više od dve hiljade.

Nagrade će biti uručene na 16. Književnom susretu "Dani dečje poezije i stvaralaštva Gordana Brajović", koji će se 19. aprila održati u Aleksincu.

 

Spisak nagrađenih i pohvaljenih učenika na književnom konkursu “Gordana Brajović 2013”
 

NAJMLAĐI UZRAST (1. - 4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE)

POEZIJA

1. TEODORA BOŽINOVIĆ, 2. r. OŠ "Dobrila Stambolić" - Svrljig, "Pčela i svet"
2. MARKO STOŠIĆ, 4. r. OŠ "Vasa Čarapić" Pinosava, "Lenjivac Marko"
3. MILA ARACKI, 4. r. OŠ "Branko Radičević" Vranje, "Gatanje"

POHVALE

- Jovan Dragnić, 3. r. OŠ "P. P. Njegoš", Vrbas, "Ah, te devojčice"
- Jovanka Mandarić,4.r.OŠ"Sveti Sava"Pančevo, "Opomena"
- Lav Lukić, 3. r. OŠ "Nikola Tesla" Beograd, "Pojma nemam"
- Uroš Milenković, 3. r. OŠ "Vožd Karađorđe" Aleksinac, "Beli car"

PROZA

1. SOFIJA PAJOVIĆ, 3. r. OŠ "Skadarlija" Beograd, "Kišolivci"
2. ILIJA MIJAČIĆ, 4. r. OŠ "9. oktobar" Prokuplje, "Ilija u čudnoj zemlji"
3. JELENA KOSTIĆ, 3. r. OŠ "Vožd Karađorđe" Aleksinac "Hleb"

POHVALE

- Luka Barović, 3. r. OŠ "Vladislav Ribnikar" Beograd, "Mačka na prodaju"
- Jovana Veličkov, 2. r. Pesnička radionica "Detko Petrov" Dimitrovgrad, "Čokograd"
- Emilija Đokić, 4. r. OŠ "Đura Jakšić" Turekovac, "Život sa srećnim krajem"
- Zoran Pavlović, 3. r. OŠ "Nikola Tesla" Beograd, "Detektivska priča"

 

SREDNjI UZRAST  (5. - 8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE)

POEZIJA

1. IVANA DRUŽETIĆ, 5. r. OŠ "Vojvoda Stepa" Beograd, "Ako je"
2. ALEKSA GLUŠAC, 7. r. OŠ "Nikola Tesla" Beograd, "Niko ne mora znati"
3. JELENA GRKIĆ, 5. r. OŠ "Vojvoda Radomir Putnik" Beograd, "Vetar"

POHVALE

- Aleksandra Filipović, 6. r. OŠ "Vuk Karadžić" Bijeljina, "Dar majci"
- Aleksa Mladenović,7. r. OŠ "3. oktobar" Bor, "Divno je biti nekome nešto"
- Ljubica Jović, 8. r. OŠ "Ratko Vukićević" Niš, "Složena rečenica"
- Aleksandra Obradović, 7. r. OŠ "Jovan Kursula" Varvarin, "Kad porastem"
- Aleksa Racković, 8. r. OŠ "Dr Arčibald Rajs" Beograd, "Da očiju tvojih nije"

PROZA

1. TAMARA SOKOLOV, 7. r. OŠ "Dr Arčibald Rajs" Beograd, "U potrazi za pejzažima"
2. KSENIJA FILIPOV, 7. r. OŠ" Vasa Čarapić" Beli Potok, "Sa jednog zanimljivog časa"
3. DANIJEL ĆOROVIĆ, 6. r. OŠ "Vuk Karadžić" Bajina Bašta, "Zamišljam Marka Kraljevića u našem vremenu"

POHVALE

- Mihajlo Jokić, 6. r. OŠ "Vuk Karadžić" Berane, "Pismo omiljenom sportisti"
- Milica Marinkov, 8. r. Pesnička radionica "Detko Petrov" Dimitrovgrad, "Iz Aninog dnevnika"
- Aleksandar Veljković, 7. r. OŠ "JovanKursula" Varvarin, "Ovako bi Andersen danas pisao bajke"
- Katarina Ilić, 8. r. OŠ "Ljupče Nikolić" Aleksinac, "Momak sa aleksinačkog Taša"

 

SREDNjA ŠKOLA

POEZIJA

1. MILICA STANKOVIĆ, 4. r. Sedma beogradska gimnazija, "Neću Ričarda Gira"
2. MILjANA ORAŠANIN, 1. r. SŠC "Pale" Pale, "Ispovjesti" (Ponekad)
3. ANĐELA M. ANDRIĆ, 1. r. Prva beogradska gimnazija, "Mostovi"

POHVALE

- Jovana Živanović, 1. r. Poljoprivredna i medicinska škola Bijeljina, "Odlazak vetra"
- Mila Janković, 4. r. Zemunska gimnazija, "Nije samo reč"
- Jovana Hinić, 3. r. Ekonomska škola "Kosta Cukić" Zemun, "Dar čarobni"
- Kristina Arsenijević, 2. r. Gimnazija "Branko Radičević" Stara Pazova, "Prosto im bilo"

PROZA

1. DONA RADIVOJEVIĆ, 4. r. Gimnazija u Ivanjici,"Priznaćeš mi jednom s kog si sveta"
2. MARTINA MANČEV, 1. r. Pesnička radionica "Detko Petrov" Dimitrovgrad, "Ljubav na njupadžijski način"
3. JOVAN TRIPKOVIĆ, 2. r. Srpska gimnazija "Nikola Tesla" Budimpešta, "Ima li kraja mom beskraju?"

POHVALE

- Aleksa Damnjanović, 1. r. Negotinska gimnazija, "Antikvar"
- Dušan Grubor, 4. r. Zemunska gimnazija, "Magla"
- Ivona Janjić, 2. r. XIV beogradska gimnazija, "Založeni ponos"
- Jelena Rakidžija, 3. r. Sedma beogradska gimnazija, "Priča o pazitelju dobrog srca"
- Anastasija Kocić, 2. r. Umetnička škola Niš, "Tribut cara Konstantina"
- Anđelija Marković, 4. r. Gimnazija Lazarevac, "Ljubav u doba fejsbuka"

 

PESMA FESTIVALA

"MOJ NAROD HRIŠĆANSKI" - NATALIJA KOCIĆ, 4. r. Gimnazija "Bora Stanković" Niš

 

PESMA O GORDANI

1. MINA STANKOVIĆ, 7. r. OŠ "Aca Sinadinović" Tešica
2. RADICA CVETKOVIĆ, 3. r. OŠ "Sveti Sava" Subotinac

 

Komentara: 0


# Milica Stanković Beograd Gordana Brajović škole Sveti Sava Arčibald Rajs Vuk Karadžić
@



 

[ Dodaj komentar ]


{lg_push_subscription_title}

{lg_push_subscription_text}