Poraz košarkaša Napretka

22.02.2015. Piše Dušan Stevanović

Iako je vodio do poslednjeg minuta, Napredak iz Aleksinca ipak je izgubio bodove u Velikoj Plani, rezultatom 98:96.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dobio obe četvrtine u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 46:39 za Planu Hardeks.

U drugom poluvremenu košarkaši Napretka su se trgli. Sustigli su razliku domaćina i čak prešli u vođstvo. Vodili su do 40 minuta, kada je domaćin preuzeo inicijativu i poveo sa 98:96.

Iskusni Traloviić preuzima odgovornost, šutira trojku, ali i promašuje. Rezultat ostaje 98Č96.

Najviše koševa za ekipu Napretka postigli su Miladinović 20, Stamenković 15, Vorkapić i Trailović po 13 i Šikman 11.

U domaćoj ekipi Vranić je dao 25, a Kovačević 21 poen.

U ovom kolu dogodila su se još neka iznenađenja. Beovuk je izgubio od Zdravlja u Leskovcu sa 94:74, a Sremska Mitrovica od Proletera sa 87:57.

Pirot igra sa Vojvodinom u nedelju, na domaćem terenu. U koliko i on izgubi, ovaj poraz Napretka biće bez većeg značaja.

# košarka Napredak KK Velika Plana Leskovac Zdravlje KK Pirot KK Sremska Mitrovica