Napredak poražen od Novopazaraca

27.02.2018.

Ekipa Napredak Bosforusa poražena je na svom terenu od Novog Pazara 55:70 (13:22, 19:13, 10:20, 13:15).

Aleksinčani su u prvom poluvremenu vodili ravnopravnu borbu sa rivalom, da bi u drugom delu u potpunosti posustali.

Uvodnih nekoliko minuta prve četvrtine obeležila je ujednačena igra oba protivnika, da bi gostujući tim u nastavku ostvario seriju 9:0 i nakon 10 minuta igre vodio sa 13:22. U nastavku meča viđena je nešto angažovanija igra Aleksinčana. Serijom 11:0, Napredak dolazi do preokreta, ali Novopazarci uspevaju da odbiju nalet domaćih i na poluvreme odu sa prednošću 32:35.

U drugom delu igre usledio je potpuni pad ekipe Napretka. Novi Pazar je i u poslednjoj deonici uspeo da, bez većih problema, zadrži dvocifrenu prednost i na kraju slavi sa 55:70.

Najbolji u timu bio je Nemanja Mitić, koji je uz 22 poena imao i 11 uhvaćenih lopti.

Ovo je bio četvrti poraz poraz košarkaša Napretka na domaćem terenu.

Napredak Bosforus sada ima skor od 9 pobeda i 10 poraza, a u narednom kolu odmeriće snage sa Planom, koja ima isti učinak.