Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

Napredak bolji od Plane na svom terenu

31.03.2019.

U aleksinačkoj Hali sportova Napredak JKP ostvario je ubedljivu pobedu protiv Plane 83:59 (18:21, 22:13, 30:10, 13:15).

Gosti su odlično započeli utakmicu. U prvoj četvrtini imali su maksimalnih 10:21 u svoju korist. Napredak je brzo okrenuo rezultat u svoju korist te je do kraja prve četvrtine rezultat bio 18:21 za domaćine.

Ovo je 20. pobeda Napretka u ovosezonskoj Drugoj muškoj ligi Srbije, kojom su se izabranici Nebojše Raičevića vratili na prvo mesto, ispred Kolubare.

Igrači koji su se najviše istakli su Vukadin Petrović sa 20 poena, Dimitrije Raičević (15p, 3sk), Nikola Prokić (14p, 10sk), Andrija Mitrović (10p, 9sk). Dragan Mijajlović, je zabeležio 7 poena, uz 10 uhvaćenih lopti i 4 asistencije.

U pretposlednjem kolu, Napredak gostuje Vrbasu.