Belić i njegovi momci taktički savladali Šarbanovac

20.05.2016. DS

U meču biti ili ne biti za opstanak u „Zoni istok“ Rudari su protiv odličnog tima iz Šarbanovca prikazali odgovornu i borbenu igru koju su krunisali sa tri efektna pogotka.

Prvotimci Rudara sa trenerom Belićem

Prvih pola sata igre su bili u znaku domaćina. Igralo se na polovini gostiju, ređale su se šanse Rudara i posle nekoliko izglednih šansi za gol u 20 minutu odlični Ljubisavljević se upisao u asistente asistiravši Nikoliću koji je sa 10 metara tukao jako i precizno i pogodio donji ugao.

Vođstvo domaćina od 1:0. Rudari i dalje kontrolišu igru, lome protivnika na polovini terena, vrše pritisak na odbranu Šarbanovca, teraju ih u šesnaesterac i u tim trenutcima lete udarci ka golu Pivljanina da bi u toj gužvi i metežu pred golom gostiju jedan igrač igrao rukom zaustavivši put lopti do gola. Odlični sudija Danijel Nešić iz Zaječara pokazuje na belu tačku.

Stanković uzima loptu, postavlja je na penaltik, uzima zalet i jakim i preciznim udarcem šalje loptu u jedan ugao a golmana Pivljanina u drugi. Zatim gosti prave dve polukontre, pokušavaju da ugroze gol Rudara ali bezuspešno.

Na poluvreme Rudari odlaze sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu domaćin nastavlja sa dobrom igrom, plete mrežu oko protivničkog šesnaesterca i posle pogibenog starta, na 25 metara od gola, nad jednim igračem Rudara kapiten A. Zemljak uzima loptu da izvede prekid. Gol koji se retko viđa i na TV špicama, pogodio je sam rogalj gola gostiju i stavio tačku na rezultat meča.

Gosti se ne predaju. Bude se iz sna u 61. Minutu i postižu pogodak posle greške na sredini terena. Kreću agresivno, pokušavaju da ugroze gol odličnih Rudara ali bezuspešno. Odbrana sa Petrovićem, Stankovićem, Vidojkovićem, Lazarevićem i na čelu sa glasovitim i sigurnim Doderovićem rešava sigurno sve napade gostiju.

Rudar osvaja nova tri boda na svom terenu i nastavlja borbu ka opstanku.

Za „Rudad ALPOS“ nastupili su sledeći igrači: Doderović 7, 5, Vidojković 7, 5, Lazarević 7, Stanković 7, Petrović 7, 5, Radulović 7, 5, Nikolić 7, M. Zemljak 7, Ljubisavljević 7, A. Zemljak 7, 5(Marković -), Nešić 6, 5(Durmišević -)

Igrač utakmice: A. Zemljak

„Moj tim igrao je pod pritiskom moranja da pobedi. Zasluženo smo savladali protivnika i svim igračima čestitam na trudu. Predstoje nam još tri teška meča. Moramo učiniti sve da ostanemo u društvu Zonaša.“ – jasan je trener Miloš Belić