- Алексинац
- Новости
- Друштво
- Економија
- Наука и техника
- Здравље
- Култура
- Забава
- Спорт
- Колумне
- Најаве и обавештења
- Остало
- Огласи
- Пословни огласи
Одобрен пројекат КЛЕР-а за развој Географског информационог система
11.11.2015. Општина Алексинац
Европски ПРОГРЕС је одобрио Пројекат КЛЕР-а "Развој Географског информационог система општине Алексинац"

На седмом састанку Управног одбора Европског ПРОГРЕСа, између осталог, одлучено је да се обезбеди 1.027.240 евра за увођење и развој географских информационих система у 12 локалних самоуправа на југоистоку и југозападу Србије. Јавни позив трајао је од 26. маја до 13. августа 2015. године.
Једини партнерски пројекат у оквиру овог Програма добиле су општине Мерошина и Алексинац.
Према речима помоћнице председника општине Алексинац за локални економски развој, Данијеле Петковић, партнерски пројекат ове две општине се усредсређује на израду инвентара имовине и мапирање brownfield и greenfield локација.
Предвиђа се развој заједничког ГИС-а за обе локалне самоуправе, што представља добар приступ коришћењу опреме за прибављање података у погледу одрживости и заједничког коришћења ресурса партнерских локалних самоуправа.
За реализацију овог пројекта Европски ПРОГРЕС је обезбедио средства у износу од 133.479,00 евра, док ће општине Мерошина и Алексинац из свог буџета издвојити 16.500,00 евра.
# Данијела Димитријевић инвестиције КЛЕР Прогрес Европски прогрес ГИС
@
Tweet
[ Додај коментар ]
Најновије вести

- 546 садница спремно за наш град
- Стари проблем у новој години
- Нови ветрови на Балкану
- Наша Нова година
- Позив за стажирање
- Украо новац из цркве
- Седница Штаба за ванредне ситуације
- Друго полугодиште почиње 18. јануара
- Надлежни кажу не могу ништа да ураде
- Како изгледа железничка станица
Најновији огласи

- Menjam stan u Jagodini za kuću u okolini Aleksinca ili Sokobanje 0631575238
- Кућа на продају
- Kuća na prodaju, Donji Ljubeš
- Drvene stoličice SRW
- Nudimo Financijska usluge
Највише ...
- читања
- коментара