Polovičan uspeh RK Aleksinac, domaćina petog ciklusa LMK Istok

02.03.2016.

U Aleksincu je u subotu 27. februara, održano takmičenje za mlađe kategorije LMK Istok.
Domaćin takmičenja je bila ekipa RK Aleksinac

U prvoj utakmici protiv Radnika iz Surdilice najbolji strelac u našoj ekipi bio je Stefan Stoijlković sa 5 postignutih golova, a igrač utakmice je bio Dušan Petković, golman naše ekipe koji je imao 10 odbrana. U strelce na prvoj utakmici upisali su se još Toma Stanković sa 3 pogotka, a Milan Tasić i Nemanja Mandić sa po 2 gola.

U prvom poluvremenu je bio rezultat 7:2, a početkom drugog poluvremena ekipa Radnika je smanjila na 7:5. Sredinom poluvremena odvojili smo se na tri razlike, da bi pred kraj utakmice igrali i mlađi igrači ispod 2000. godišta.

Ekipa Radnika smanjuje razliku i završava utakmicu sa jednim golom zaostatka. U ekipi Radnika iz Surdulice najbolji strelac bio je Janković M. sa 4 gola.

Drugu utakmicu naši momci su odigrali mnogo slabije. Početak utakmice bio je na strani ekipe Vlasotinca koja je povela sa 5:0, pa onda sa 9:1, da bi posle toga naša ekipa zaigrala bolje odbranu i smanjila rezultat na 11:4.

Početkom drugog poluvremena naši momci su odigrali jače odbranu i uspela da stigne do tri gola zaostatka 16:13, ali to je bilo sve.

Na ovoj utakmici najbolji naš strelac bio je Ristić Nemanja sa 4 gola a po tri su postigli Tasić M. i Stoijlković S. Petković Dušan je ponovo branio solidno i skupio osam odbrana. U ekipi Vlasotinca najbolji strelac bio je zdravković N. sa postignutih 5 golova.

LMK – istok 2015/16 takmičenje za m 97 rezultati: peti ciklus

1. Radnik – Aleksinac 14:15 (02:07)
2. Radnik– Topličanin 11:28 (06:16)
3. Aleksinac – Vlasotince 14:20 (04:11)
4. Knjaževac – Topličanin 11:20 (05:09)
5. Vlasotince – Knjaževac 22:26 (14:13)

Šesti ciklus za m 97 – održaće se u subotu 12. marta 2016. u Prokuplju, a domaćin je ekipa RK «Topličanin»

autor teksta - Aleksandar Stefanović – rukometni trener mlađih kategorija RK “Aleksinac”