Poraz Rudara od Hajduka, omladinci bolji od Radnika

26.04.2016. DS

Poraz prvotimaca u senci pobede omladinaca Rudar Alpos-a
Danijel Nešić doneo pobedu omladincima Rudar Alpos-a

Umorna ekipa „Rudara“ nije uspela da se suprotstavi odličnom domaćinu jer su prethodnog dana omladinci odigrali jaku i dinamičnu utakmicu na svom terenu. Ta pobeda omladinaca bacila je senku na poraz prvog tima.

„Rudari“ su u nedelju izašli na noge Hajduk Veljku, počeli su utakmicu kako treba, do 28. min kontrolisali su igru i imali polu šanse preko Ljubisavljevića, Markovića i Gojkovića, ali bezuspešno. Usledio je napad domaćina, precizan je bio Prvulović u 29. min. Pre toga „Hajduci“ su imali još nekoliko prilika da ugroze goste, fijukalo je pored čuvara mreže gostiju Doderovića.

Do drugog pogotka domaćini su došli opet preko Prvulovića koji je prihvatio loptu sa boka i ugurao je u gol. Nastavlja se dominacija domaćina na polovini protivnika i Nikolić postiže i treći pogodak. Na poluvreme se otišlo rezultatom 3:0 za domaćina.

U drugom pluvremenu gosti se bude i kapiten Stanković šutira sa preko 35m, golman je loptu propratio samo pogledom, i smanjuje rezultat na 3:1. Gol koji se retko viđa. „Rudari“ igraju strpljivo i duga lopta Stankovića prema Raduloviću koji prolazi dva igrača i nakon toga ga ruše u kaznenom prostoru domaćina, sudija Vladimir Milosavljević pokazuje na belu tačku. Lopti prilazi opet kapiten Stanković, namešta je i preciznim udarcem smanjuje na 3:2. Stanković pokušava još nekoliko puta iz daljine ali bezuspešno.

Na kraju gol Prvulovića, po mnogima iz ofsajd pozicije i stavlja tačku na utakmicu.

Sastav „Rudara“: Doderović(golman), Vidojković, Lazarević, Stanković, Petrović, Vasić, Gojković, M. Zemljak, Ljubisavljević, Radulović, Marković (od 46. min Durmišević).

U subotu, omladinci „Rudara“ odigrali su utkmicu prve RIS lige protiv Radnika iz Surdulice i slavili rezultatom 4:3.

„Rudari utakmicu otvaraju fenomenalno, u 10. min. u kaznenom prostoru oboren je Nešić, sudija Dabarčić pokazuje na belu tačku. Kapiten Radulović prilazi lopti šutira je precizno i dovodi „Rudare“ u vođstvo od  1:0.

U 22. min. golman domaćina Stojadinović ruši u kaznenom prostoru centarfora Surdulice i sudija Dabarčić opet pokazuje na belu tačku ali ovog puta za goste. Centarfor je bio precizan i savlado golmana Stojadinovića i izjednačio na 1:1.

U 30. min. Nešić prolazi po desnoj strani i fenomenalnim udarcem savlado je golmana gostiju i povećao na 2:1.

U 35. min. slobodan udarac za goste iskosa sa desne strane. Golman Stojadinović je postavio živi zid, gostujući igrač šutira u bliži ugao golmana, ali Stojadinović pravi nesvakidašnju grešku i prima gol. Rezultat nakon ovog pogotka 2:2. U 45. min uigrana akcija gostiju koju pretvaraju u gol. Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:3.

U drugom poluvremenu „Rudari“ su imali inicijativu. U 70. min. centarfor Marković fenomenalnim udarcem izjednačava na 3:3.

Od tog pogotka „Rudari kreću u napad. U 87. min. lopta dolazi kod Markovića, koji asistira za Nešića, a on tu loptu sprovodi u gol i stavlja tačku na goleadu. Konačan rezultat FK „Rudar ALPOS“ – FK „Radnik“ Surdulica 4:3(2:3).

Igrač utakmice: Nešić.