Pobeda rukometaša protiv RK Jagodine

09.11.2015. Saša Marković Gidra

Posle četri uzastopna poraza, Aleksinački rukometaši napokon zablistali.
U 7. kolu Prve rukometne lige - Istok savladana je ekipa RK Jagodina.

Mlada i poletna ekipa Jagodine, koja do sada ima samo jednu pobedu prikazala se u prvom poluvremenu kao opasan protivnik željan igre i dokazivanja, pa se tako na poluvreme otišlo rezultatom (18-17). Domaća ekipa rešena da konačno dođe do novih bodova i popravi utisak u debitanskoj sezoni.

U drugom poluvremenu domaći rukometaši su pojačali odbranu i počeli da prave osetniju razliku, koju su na kraju uspeli da sačuvaju i privedu utakmicu kraju mirnim tokom rezultatom (40-32).

U gostujućoj ekipi istakao se Nemanja Dimitrijević sa 11 golova i Ranko Pavlović sa 6 golova. Kod domaćina istakli su se golman Zdravković, Ristić Vladimir sa 9 gola i Rajković Slobodan sa 6 golova.

Rukometaši Aleksinca sada imaju skor 4-3, pa se tako sada nalaze u sredini tabele. U sledećem kolu ekipa RK Aleksinac gostuje RK Vranje, koja je do sada zabeležila sve pobede i zauzima ubedljivo prvo mesto na tabeli.