Pobeda Napretka protiv Zlatibora

02.04.2016. Ivan Veljković

Večeras, u aleksinačkoj Hali sportova, pred oko 450 gledaoca, KK Napredak Maksi KO – KK Zlatibor Čajetina 83 : 76

ilustracija Marko Radić

U uzbudljivom meču Napredak je ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak u II ligi.

Na početku utakmice igrači Napretka su igrali veoma dobro u odbrani i u 8 minutu prve četvrtine imali su 11 koševa prednosti. Sevale su kontre koje je završavao Aca Miladinović, presing na protivničke bekove je uradio plodom i sve je izgledalo da će Napredak ostvariti rutinsku pobedu.

Međutim, dolazi do neshvatljivog pada u igri domaćih, greške u dodavanju, loš šut, promašeni ziceri i Zlatibor je došao do +10 razlike. Na kraju poluvremena bilo je 6 razlike za Zlatibor.

Na početku drugog poluvremena Napredak je zaigrao bolje u odbrani, probudio se Nikola Stanojević i serijom trojki vratio je Napredak u igru. Uz standardno dobre Miladinovića i Pavlovića, probudili su se i ostali igrači Napredka i uz podršku publike došlo je do preokreta.

Večeras je takođe viđen i čudan sudijski kriterijum, gotovo duplo više faula domaće ekipe, uz nesviranje osnovnih elemenata gostima kao 3 sekunde u reketu, faul u napadu, koraci i slično. To je iritiralo domaću publiku, i uz salvu zvižduka, dalo je krila domaćim igračima.