Nikola Trajković je evropski prvak!

25.05.2014.

Lepe vesti iz Švedske, sa Evropskog prventsva u Džiu džici za juniore i kadete. Predstavnici Srbije osvojili su zlatna odličja u 2 kategorije

Aleksinčanin Nikola Trajković je osvoji zlatnu medalju u kategoriji kadeti - 73 kilograma.

Zlatnu medalju osvojila je i Kristina Aćimović, u kategoriji juniorke +70 kg iz Aikido i džiu džicu kluba "Hean Do" iz Temerina.

Evropsko prventsvo u Džiu džici za kadete i juniore održava se u Lundu 24. i 25. maja 2014. godine, u Švedskoj, a nastupila je i naša reprezentacija, predvođena trenerom Draganom Trajkovićem.

Za Reprezentaciju Srbije pored ostalih takmičara, nastupaju i četiri takmičara iz Džudo i džiu džicu kluba "N&F"iz Aleksinca, i to:

- Vladica Ranđelović, 1994, iz Donjeg Suhotna, u kategoriji: juniori -56 kg
- Grujić Darko, 1994, iz Gornjeg Suhotna, u kategoriji: juniora -62 kg
- Nikola Trajković, 1997, iz Aleksinca, u kategoriji: kadeti -73 kg i
- Filip Trajković, 1999, iz Aleksinca, u kategoriji: kadeti -73 kg

Posebno značaj razultat ostvario je NIKOLA TRAJKOVIĆ u kategoriji kadeti -73 kg, koji je osvojio prvo mesto i postao PRVAK EVROPE. Ovo je istorijski uspeh naše Reprezuentacije jer je prvi Prvak Evrope u istoriji naše zemlje. Pobedio je sledeće takmičare: Wehowsky Leon iz Nemačke, zatim Souretis Ermis Christos iz Grčke, potom u polufinalu Dzutsev Feliks iz Rusije i u finalu Van de Griend Cees iz Holandije.

U stručnom štabu Reprezentacije Srbije bio je i nacionalni trener Reprezentacije za borbe DraganTrajković trener našeg kluba iz Aleksinca, koji je nakon ovog takmičenja postao najtrofejniji džiu džicu trener u Srbiji, koji je do sada osvojio 2 zlata na Evropskim prvenstvima za junire ikadete, jednu zlatnu medalju sa Svetskog prvenstva za juniorke, jednu bronzanu medalju sa Svetskog prvenstva za nade i jednu bronzanu medalju sa Evropskog prvenstva za seniore.

# džiu džicu Nikola Trajković Filip Trajković N&F džiu džicu klub NIF šampion prvak Kristina Ađimović Temerin zlato medalja juniori kadeti Švedska borilački sportovi