Napredak uspešan i protiv Proletera

03.02.2019. Milan Milojević

Košarkaši Aleksinačkog Napretka JKP večeras su uz dosta muke zabeležili novu pobedu u pohodu ka Košarkaškoj ligi Srbije. U Zrenjaninu je u Kristalnoj dvorani pred oko 250 gledalaca pao domaćin.

KK PROLETER NAFTAGAS – KK NAPREDAK JKP  65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14 : 22)

Aleksinčani su krenuli baš furiozno i posle deset minuta igre imali dvocifrenu prednost. Ipak naredne dve četvrtine dobijaju domaći i pred odlučujih deset minuta vodili 51:49.

Aleksinčani se bude i beleže rutinsku pobedu u Zrenjaninu. Ovo je bio deseti jubilarni trijumf u nizu naših košarkaša.

U pobedničkoj ekipi po običaju najbolji pojedinac bio je Slaviša Bogavac sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 13 skoka, dok je Dimitrije Raičević dodao 5 asistencije.

OKK Vrbas – Plana 81:78

Naredne nedelje u 17.kolu, u derbiju sezone, sastaju se dve vodeće ekipe, u Aleksincu dolazi lider Lazarevačka Kolubara LA 2003, koja je Aleksinčanima nanela najubedljivi poraz ove sezone sa 27 poena razlike. Očekuju se pune tribine hale sportova i potpuni revanš Lazarevčanima.

Na drugoj strani ekipa KK Jastreba je takođe u 16.kolu ali u okviru Prve regionalne lige grupa Istok na svom terenu deklasirala komšije iz Sokobanje sa ubedljivih 90:67, i stigla do devete pobede u sezoni.

U narednom 17.kolu KK Jastreb gostuje u Medveđi domaćoj KK Jablanici, koja ima dve pobede manje, i koje su naši košarkaši u prvom delu prvenstva pobedili sa 71:65.

Izvor: Proverena vest