Napredak izgubio u Sremu (80:70)

01.11.2015.

Loš start sezone za aleksinačke košarkaše nastavio se i u Sremskoj Mitrovici. Ekipa Napretka izgubila je od Srema, iako je, u najmanju ruku, bila ravnopravan protivnik.

Aleksinački košarkaši ušli su ravnopravno u meč, pa su posle, šuterski slabe, prvoj četvrtine imali minimalnu prednost 13:14.

U drugoj četvrtini, su domaći dodali gas, dozvolili Napretku da ubaci isti broj poena kao i u prvoj, ali su napunili mrežicu protivnika sa 29 poena. Na odmor se otišlo rezultatom 42:28.

Treća četvrtina pripala je Napretku (11:22), što je bilo dovoljno da se rezultatski približi protivniku - rezultat 53:50.

Poslednja četvrtina pripala je domaćinima (27:20), koji su povećavali svoju prednost i na kraju slavili 80:70. U martu su "kod kuće" slavili igrači Napretka 91:86.

Napredak je, tako, u Sremu izgubio jeo jednom sa dvocifrenom razlikom, prošle godine je bilo 70:59.

Najbolji u domaćoj ekipi je bio Stafan Simić (24 p, 6 sk, 3 as.), dok su se kod gostiju istakli Šikman (14 p, 6 sk, 1 as), koji nije ni izlazio iz igre, kao i Pavlović (14 p, 3 sk).

Napredak je u grupi timova na začelju tabele sa jednom pobedom iz 5 utakmica.

U sledećem kolu Napredak dočekuje Mladost iz Smederevska Palanke, koja još nije zabeležila pobedu.