Aleksinac hvata zalet za Superligu

14.12.2019. mozzartsport.com

Ušao je Napredak iz Aleksinca ove sezone u Košarkašku ligu Srbije, a već sada je jasno da se tu neće i zaustaviti. U prelepom ambijentu krcate Hale sportova u ovom gradu, domaći su večeras u potpunosti razbili Tamiš iz Pančeva i tako nagovestili da bi do kraja ozbiljno mogli da se uključe u borbu za plasman u plej-of – 80:63.

Pančevce je koštalo katastrofalno odigrano prvo poluvreme u kojem su ubacili svega 26 poena, a četa Bojana Jovičića se u tom delu utakmice nije proslavila ni na šutu za tri poena. Sa druge strane, Aleksinčani su igrali veoma strpljivo i pametno i postepeno su izgradili prilično ubedljivu prednost.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe na kraju je bio Dimitrije Raičević koji je postigao 26 poena, a uz to je imao i pet skokova. Solidan je bio i iskusni Slaviša Bogavac sa 14 poena uz devet skokova, dok je dvocifren bio i Luka Milojević sa 12 poena. U poraženoj ekipi Miloš Nikolić je došao do 20 poena, odličnu utakmicu pružio je Aleksa Čabrilo sa 16 poena, a dabl-dabl učinak je ostvario nekadašnji košarkaš Borca iz Čačka, Predrag Prlja (10 poena, 10 skokova).

Prva četvrtina nije donela preterano lepu košarku, pošto su momci Nebojše Raičevića uspeli da ispune sve defanzivne zadatke i da Tamiš ograniče na izuzetno mali broj poena. Ekipa iz Pančeva je u uvodnom kvartalu postigla samo devet poena, pa ne čudi što je već tada imala podebeo rezultatski zaostatak – 16:9.

Ni u nastavku nije bilo ništa bolje po goste. Zapravo, bilo je mnogo gore, pošto se Napredak raspucao i na šutu sa distance. Prednost je postepeno narasla do velikih 16 poena, ali su momci Bojana Jovičića ipak uspeli da do poluvremena vrate razliku na minus 12 – 38:26.

Kako se završilo prvo poluvreme, tako se nastavilo drugo – dominacijom košarkaša iz Aleksinca. Jednostavno, Tamiš nije imao previše rešenja za odličnu igru domaćih u odbrani, a ovi su to koristili na drugoj strani terena i dolazili do poena iz dobro izgrađenih akcija. Nije bilo previše jurnjave, svesni su bili domaći da imaju veliku prednost, pa su u tom tonu i završili treći kvartal – 80:63.

Početak poslednje deonice ipak je doneo određeni boljitak u igri Tamiša, koji je preko raspoloženog Alekse Čabrila uspeo u jednom trenutku da se primakne na „samo“ osam poena razlike. Mogao je mladi košarkaš gostiju da dovede svoju ekipu i na samo pet poena zaostatka, ali je promašio otvoren šut za tri, nakon čega je krenula nova velika serija domaćih. Aleskinčani su furiozno zatvorili meč, otišli na 17 poena razlike, kolika je i bila margina kada se oglasio poslednji zvuk sirene – 80:63.