Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

5. Internacionalni atletski miting "prof. Aleksandar Marinković"

22.06.2014. AK Napredak

Na 5. Internacionalnom atletskom mitingu "prof.Aleksandar Marinković" koji je održan u Beogradu na stadionu Vojne akademije 21.06.2014. takmičari iz našeg kluba su ostvarili zapažene rezultate.

Dušan Jončić je u trci na 400 m zauzeo 14 mesto sa novim ličnim rekordom 56 sekundi 65 stotih,
Nenad Zdravković je zauzeo 5 mesto u istoj trci sa rezultatom 51 sekund 40 stotih,
Milica Zeković je u trci na 400m zazuzela 2 mesto i osvojila srebrnu medalju sa rezultatom 61 sekund 32stotih,
Marko Nikolić je u trci na 800m zauzeo prvo mesto i osvoji zlatnu medalju sa rezultatom 1 minut 58 sekundi.

Odlična provera za naše takmičare pred državno prvenstvo, osvojene su dve medalje, ostala dva takmičara su bila isto na svom najvišem nivou. Jončić je popravio svoj lični rekord, a Zdravković je trčao slabije za 3 stota dela sekunde sporije od svog ličnog rekorda. Ove trke će povećati motivaciju kod takmičara da u daljem peiodu budu još brži.

Trener Predrag Kostić je zadovoljan formom svojih takmičara i očekuje još bolje rezultate na državnom prevenstvu u Kragujevcu 28 i 29 juna.

# atletika Napredak AK Predrag Kostić Milica Zeković Nenad Zdravković Marko Nikolić Dušan Jončić