3 nova lična rekorda za Atletičare

19.06.2013. AK Napredak

Na Prvenstvu Srbije za seniore održanom 15. i 16.06.2013 u Sremskoj Mitrovici naši takmičari su ostvarili dobre rezultate.

Prvog dana takmičenja učestvovali su Milica Zeković na 400m koja je zauzela 10 mesto u ukupnom plasmanu sa rezultatom 60.83.
i Nenad Zdravković koji je u trci na 400m postavio novi lični rekord sa rezultatom 52.16.

Drugog dana takmičenja učestvovali su: Marko Nikolić na 800m ostvario rezultat 2.05.16 i Nenad Zdravković na 800m-2.06.13,
Milijana Zec u trci na 200m je postavila novi lični rekord sa 28 sekundi 67 stotih. Odlična trka za Milijanu koja je mlađa juniorka.
Milica Zeković je u trci na 800m trčala 2.24.59 i zauzela odlično 8 mesto u ukupnom plasmanu, što je novi lični rekord.

Milica je popravila svoj lični rekord za 14 sekundi od prethodnog najboljeg rezultata,što je veliki napredak za 1 godinu. Trčala je u jakoj konkurenciji sa našim najboljim takmičarkama,među kojima je bila i Amela Terzić.

Predrag Kostić je učestvovao u trci 3000m stiplčez i ostvario novi lični rekord sa rezultatom 10.23.57 i zauzeo odlično 8 mesto na Prvenstvu Srbije. Kostić je takođe dosta napredovao od prethodne trke i popravio svoj najbolji rezultat za 12 sekundi od prethodnog.
Na takmičenju koje bilo izuzetno kvalitetno i na kome je učestvovalo 638 takmičara u različitim disciplinama postignute su norme za velika takmičenja koja predstoje u narednim mesecima. Učestvovali su Emir Bekrić, Asmir Kolašinac, Ivana Šoanović,Tatjana Jelača, i još druga poznata imena u srpskoj atletici.

Ovo je bila jedinsteva prilika za  mlade takmičare aleksinačkog kluba da vide na delu naše najbolje takmičare u svojim disciplinama. Ovo će biti veliko iskustvo u narednom periodu koje će im pomoći da ostvare što bolje rezultate na predstojećem Prvenstvu Srbije za juniore.

# atletika Predrag Kostić Milica Zeković Nenad Zdravković Marko Nikolić Milijana Zec