Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Тесан пораз рукометаша Алексинца

18.10.2015. Саша Марковић Гидра

Утакмица од првог минута борбена, ”мушка” читавим током у резултатском егалу, али на крају ипак домаћин, уз мало више спортске среће, резултатом 27-26 (14-13) узима бодове.

Илустрација, фото Радио Алексинац

Након прошлонедељног пораза у прошлом колу ПРЛ “Исток“, рукометаши Алексинца су кренули на Југ Србије у Бујановац, градић који се у последње време често спомиње по неким не спортским стварима, са циљем да донесу било какав бодовни“ плен“ и тако се искупе за тежак пораз од РК Бела Паланка.

Домаћа екипа РК БСК “ХЕБА”, атрактиван противник, који не тако давно наступао у Супер лиги Србије и тако постигао највећи успех бујановачког спорта. Екипа је састављена претежно од домаћих играча, решених да на свом паркету не дају ником лако бодове, а на трибинама фер и коректна публика која добро познаје овдашње рукометне прилике.

Тандем Ташковић (8 голова), Илић (6г), представљали су нерешиву енигму за Алексинчане. Са друге стране, код Алексинчана истакли су се Ристић (7г) и стандарни бековски пар Рајковић (8 г), Јовановић(5 г).

Код рукометаша Алексинца остаје жал што се кући враћају без бодова. На основу свега што је виђено на терену, идеалан резултат утакмице је могао да буде нерешен.

У следећем колу Алексинчанима гостује ркипа Планинке из Куршумлије, такође бивши суперлигаш. Наши рукометаши покушаће да из овог пораза извуку поуку, збију редове и уз помоћ навијача врате у победнички колосек.