Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Половичан успех РК Алексинац, домаћина петог циклуса ЛМК Исток

02.03.2016.

У Алексинцу је у суботу 27. фебруара, одржано такмичење за млађе категорије ЛМК Исток.
Домаћин такмичења је била екипа РК Алексинац

У првој утакмици против Радника из Сурдилице најбољи стрелац у нашој екипи био је Стефан Стоијлковић са 5 постигнутих голова, а играч утакмице је био Душан Петковић, голман наше екипе који је имао 10 одбрана. У стрелце на првој утакмици уписали су се још Тома Станковић са 3 поготка, а Милан Тасић и Немања Мандић са по 2 гола.

У првом полувремену је био резултат 7:2, а почетком другог полувремена екипа Радника је смањила на 7:5. Средином полувремена одвојили смо се на три разлике, да би пред крај утакмице играли и млађи играчи испод 2000. годишта.

Екипа Радника смањује разлику и завршава утакмицу са једним голом заостатка. У екипи Радника из Сурдулице најбољи стрелац био је Јанковић М. са 4 гола.

Другу утакмицу наши момци су одиграли много слабије. Почетак утакмице био је на страни екипе Власотинца која је повела са 5:0, па онда са 9:1, да би после тога наша екипа заиграла боље одбрану и смањила резултат на 11:4.

Почетком другог полувремена наши момци су одиграли јаче одбрану и успела да стигне до три гола заостатка 16:13, али то је било све.

На овој утакмици најбољи наш стрелац био је Ристић Немања са 4 гола а по три су постигли Тасић М. и Стоијлковић С. Петковић Душан је поново бранио солидно и скупио осам одбрана. У екипи Власотинца најбољи стрелац био је здравковић Н. са постигнутих 5 голова.

ЛМК – исток 2015/16 такмичење за м 97 резултати: пети циклус

1. Радник – Алексинац 14:15 (02:07)
2. Радник– Топличанин 11:28 (06:16)
3. Алексинац – Власотинце 14:20 (04:11)
4. Књажевац – Топличанин 11:20 (05:09)
5. Власотинце – Књажевац 22:26 (14:13)

Шести циклус за м 97 – одржаће се у суботу 12. марта 2016. у Прокупљу, а домаћин је екипа РК «Топличанин»

аутор текста - Александар Стефановић – рукометни тренер млађих категорија РК “Алексинац”