Првенство Србије у трчању на 10000 метара

17.05.2017.

У Сремској Митровици је 14. маја 2017. одржано Првенство Србије у трчању на 10 000 метара на стази ,у организацији АК "Срем".

архива

За Атлетски клуб "Напредак" су трчали Марко Николић, Милан Зековић и Предраг Костић. Марко је заузео је у својој групи заузео треће место, а у укупном пласману је 12, са резултатом 35 минута 21 секунди 26 стотинки. Милан је заузео 18. место са резултатом 38 мин. 34 сек. 28 стотинки. Предраг није завршио трку због проблема са задњом ложом.

Трка је била јако тешка, на стази је два сата пре такмичења падала јака киша, да би се касније на самом старту трке појавило сунце и отежало је такмичарима додатно и овако дугу трку.

- Такмичари нису трчали на нивоу својих најбољих резултата, али су успели да заврше трку и то је сам успех. Очекује нас наставак сезоне на стази, каже тренер Предраг Костић.

# атлетика Напредак АК Предраг Костић Марко Николић Милан Зековић Сремска Митровица