Пораз Рудара од Хајдука, омладинци бољи од Радника

26.04.2016. ДС

Пораз првотимаца у сенци победе омладинаца Рудар Алпос-а
Данијел Нешић донео победу омладинцима Рудар Алпос-а

Уморна екипа „Рудара“ није успела да се супротстави одличном домаћину јер су претходног дана омладинци одиграли јаку и динамичну утакмицу на свом терену. Та победа омладинаца бацила је сенку на пораз првог тима.

„Рудари“ су у недељу изашли на ноге Хајдук Вељку, почели су утакмицу како треба, до 28. мин контролисали су игру и имали полу шансе преко Љубисављевића, Марковића и Гојковића, али безуспешно. Уследио је напад домаћина, прецизан је био Првуловић у 29. мин. Пре тога „Хајдуци“ су имали још неколико прилика да угрозе госте, фијукало је поред чувара мреже гостију Додеровића.

До другог поготка домаћини су дошли опет преко Првуловића који је прихватио лопту са бока и угурао је у гол. Наставља се доминација домаћина на половини противника и Николић постиже и трећи погодак. На полувреме се отишло резултатом 3:0 за домаћина.

У другом плувремену гости се буде и капитен Станковић шутира са преко 35м, голман је лопту пропратио само погледом, и смањује резултат на 3:1. Гол који се ретко виђа. „Рудари“ играју стрпљиво и дуга лопта Станковића према Радуловићу који пролази два играча и након тога га руше у казненом простору домаћина, судија Владимир Милосављевић показује на белу тачку. Лопти прилази опет капитен Станковић, намешта је и прецизним ударцем смањује на 3:2. Станковић покушава још неколико пута из даљине али безуспешно.

На крају гол Првуловића, по многима из офсајд позиције и ставља тачку на утакмицу.

Састав „Рудара“: Додеровић(голман), Видојковић, Лазаревић, Станковић, Петровић, Васић, Гојковић, М. Земљак, Љубисављевић, Радуловић, Марковић (од 46. мин Дурмишевић).

У суботу, омладинци „Рудара“ одиграли су уткмицу прве РИС лиге против Радника из Сурдулице и славили резултатом 4:3.

„Рудари утакмицу отварају феноменално, у 10. мин. у казненом простору оборен је Нешић, судија Дабарчић показује на белу тачку. Капитен Радуловић прилази лопти шутира је прецизно и доводи „Рударе“ у вођство од  1:0.

У 22. мин. голман домаћина Стојадиновић руши у казненом простору центарфора Сурдулице и судија Дабарчић опет показује на белу тачку али овог пута за госте. Центарфор је био прецизан и савладо голмана Стојадиновића и изједначио на 1:1.

У 30. мин. Нешић пролази по десној страни и феноменалним ударцем савладо је голмана гостију и повећао на 2:1.

У 35. мин. слободан ударац за госте искоса са десне стране. Голман Стојадиновић је поставио живи зид, гостујући играч шутира у ближи угао голмана, али Стојадиновић прави несвакидашњу грешку и прима гол. Резултат након овог поготка 2:2. У 45. мин уиграна акција гостију коју претварају у гол. На полувреме се отишло резултатом 2:3.

У другом полувремену „Рудари“ су имали иницијативу. У 70. мин. центарфор Марковић феноменалним ударцем изједначава на 3:3.

Од тог поготка „Рудари крећу у напад. У 87. мин. лопта долази код Марковића, који асистира за Нешића, а он ту лопту спроводи у гол и ставља тачку на голеаду. Коначан резултат ФК „Рудар АЛПОС“ – ФК „Радник“ Сурдулица 4:3(2:3).

Играч утакмице: Нешић.