Победа рукометаша против РК Јагодине

09.11.2015. Саша Марковић Гидра

После четри узастопна пораза, Алексиначки рукометаши напокон заблистали.
У 7. колу Прве рукометне лиге - Исток савладана је екипа РK Јагодина.

Млада и полетна екипа Јагодине, која до сада има само једну победу приказала се у првом полувремену као опасан противник жељан игре и доказивања, па се тако на полувреме отишло резултатом (18-17). Домаћа екипа решена да коначно дође до нових бодова и поправи утисак у дебитанској сезони.

У другом полувремену домаћи рукометаши су појачали одбрану и почели да праве осетнију разлику, коју су на крају успели да сачувају и приведу утакмицу крају мирним током резултатом (40-32).

У гостујућој екипи истакао се Немања Димитријевић са 11 голова и Ранко Павловић са 6 голова. Код домаћина истакли су се голман Здравковић, Ристић Владимир са 9 гола и Рајковић Слободан са 6 голова.

Рукометаши Алексинца сада имају скор 4-3, па се тако сада налазе у средини табеле. У следећем колу екипа РК Алексинац гостује РК Врање, која је до сада забележила све победе и заузима убедљиво прво место на табели.