Резултати, табела и извештај са утакмице Напредак 2012 – Гредетин 0:1

Планинац 2015 – Јастребац 1:3
Вукашиновац - Јединство ГВД 0:4
Темпо – ОФК Дражевац 0:3 (Службени резултат)
Победа 1976 – слободна

*Утакмица 27. кола Јастребац – Напредак 2012 регистрована је службеним резултатом 0:3 у корист гостију

Напредак 2012 – Гредетин 0:1 (0:1)

У сенци дербија пролећног дела сезоне који се играо у Горњем Љубешу (и са ког и поред мојих напора немамо извештај) одигран је вечити комшијски дерби у Гредетину. Условни домаћин екипа Напредак 2012 из Крушја после неочекивана три бода која су добили за зеленим столом у прошлом колу дочекао је посрнуле Гредетинце (надајући се још једној победи с којом би се опет укључили у борбу за пето место које води у бараж) који су спојили осам утакмица без победе.

Утакмица је у потпуности оправдала епитет вечитог комшијског дербија. Гости крећу офанзивно и у првих 20 минута стварају пет колосалних прилика које остају неискоришћене. Редом су промашивали Лазар Здравковић, Стајић и Арсић. Домаћи једину праву прилику стварају преко Петровића али његов шут парадом брани Милојевић.

У 32 минуту једну лопту у свом шеснаестерцу Милан Милошевић компликује и уместо да је избаци он је губи, узима је Арсић и резантим ударцем приморава Вељковића на капитулацију. Био је то велики шок за домаће играче. Гредетинци то нису искористили и пропуштају још две одличне прилике преко Стајића и Јовановића чији шут из слободног ударца завршава на стативи Вељковићевог гола.

Друго полувреме почиње атацима домаћих. Немајући шта више да чекају, јер им је победа била императив у првих 15 минута стварају две добре прилике преко Петровића али је Милојевић до јуче њихов голман био непремостива препрека. Уласком искусног Филиповића добијају преко потребне употребљиве лопте, гости полако посустају и губе дах, не прелазе половину свог терена, домаћи плету мрежу и у последњих 20 минута стварају још сијасет повољних прилика преко Петровића, Цивића, Марковића, Владе Милошевића и Филиповића, али је те све шутеве и ситуације 1 на 1 данас одлични Милојевић бранио и донео свом тиму велику победу која ће се препричавати до неког следећег вечитог комшијског дербија и до неког следећег јунака тог истог дербија.